Bolo nás jedenásť v Banskej Bystrici

KULTÚRA
0 /

Piesne z legendárneho štúdiového debutového albumu „Bolo nás jedenásť“ z autorskej a interpretačnej dielne Milan Lasica, Július Satinský a Jaroslav Filip z roku 1981 zaznie v novej úprave 6. novembra 2019 o 18:00 hod. v banskobystrickom Evanjelickom kostole. Koncert organizuje Produkčná spoločnosť Mana.

Bolo nás jedenásť

O albume „Bolo nás jedenásť“ sa traduje, že sa jedná o jeden z najlepších počinov v histórii slovenskej populárnej hudby. Nachádza sa na siedmej pozícii v zozname slovenského hudobného vydavateľstva Opus 100 základných albumov a interpretov.

Pôvodné vydanie {Lasica & Satinský & Filip – Bolo nás jedenásť, Opus – 9116 1180, LP, 1981) obsahuje skladby:

A strana

 1. Chcel by som byť (hudba Jaro Filip, text Milan Lasica) 2:18
 2. Spomínam na Paríž (hudba Jaro Filip, text Milan Lasica) 2:53
 3. Ježibaby (hudba Jaro Filip, text Milan Lasica) 3:34
 4. Na výstave (hudba Jaro Filip, text Milan Lasica) 2:36
 5. V jedálnom vozni (hudba Jaro Filip, text Tomáš Janovic) 5:27
 6. Ach, to by boli vojny malebné (hudba a text Milan Lasica) 1:39

B strana

 1. V našej obci (hudba Jaro Filip, text Milan Lasica) 1:57
 2. Za dedinou… (hudba Jaro Filip, text Milan Lasica) 4:35
 3. Jano bol chlap… (hudba Jaro Filip, text Milan Lasica) 2:46
 4. Vyletel vták (hudba Jaro Filip, text Milan Lasica) 5:17
 5. Keď som išiel… (hudba Jaro Filip, text Milan Lasica) 2:30
 6. Bolo nás jedenásť (hudba Jaro Filip, text Milan Lasica) 3:30
 7. Do batôžka (hudba Jaro Filip, text Milan Lasica) 2:49

Duša albumu Jaro Filip do bulletinu Štúdia S k úspešnému albumu s vtipom sebe vlastným napísal:

„Ani jedna z našich početných piesní (dokonca ani Bolo nás jedenásť, kde sa smiešno azda najviac mieša s tragičnom a človek by povedal Bože, to z nich muselo vytrysknúť) nebola napísaná načas a už vôbec nie z vlastnej vôle. Nepatrím k skladateľom, ktorí sa s hárkom notového papiera túlajú po lese a túžobne čakajú, či im príroda v podobe cvrlikania, šuchotu náhle ako blesk zošle inšpiráciu.“

Koncert                          

Album „Bolo nás jedenásť“ zaznel prvýkrát v histórii naživo na Pohode 2017, odvtedy sa hráva v štúdiu L+S. Účinkujú: Milan Lasica, Dorota Nvotová, Martin Valihora, Marek Minárik, Michal Žáček, Peter Bulík, Andrej Jarolín, Lasky, Juraj Podmanický, Braňo Jobus, Martin Višňovský, Milan Adamec, Slavo Solovic, Gabika Rybárová, Peter Kaščák a Michal Kaščák.

Koncertnú verziu piesní z albumu „Bolo nás jedenásť“ predstaví  v stredu 6. novembra 2019 o 18:00 hod. v Evanjelickom kostole v Banskej Bystrici šestnásť špičkových hudobníkov.

Štafetu po Jarovi Filipovi prevzala jeho dcéra Dorota Nvotová, rytmiku udávajú Martin Valihora (bicie), Marek Minárik (basgitara), Peter Bulík (gitara), virtuózny Michal Žáček (saxofóny a flauta) a Andrej Jarolín (cimbal).

Skupina je rozšírená aj o sláčikové kvarteto v zložení: Gabriela RybárováMilan AdamecSlavo SolovicPeter Kaščák. Spevácke party si podelili  Braňo JobusMartin Višňovský (Chiki liki tu-a),  Juraj Podmanický (Billy Barman),  Tomáš Šedivý „Lasky“ (Para),  Michal KaščákMilan Lasica.

Vstupenky si  môžete  zarezervovať na https://www.ticketportal.sk/event/Bolo-nas-jedenast.

Autor: (dem) , Foto: ilustračné a archív