Blíži sa 56. GRAND PRIX SNP v krasokorčuľovaní

ŠPORT
0 /

Krasokorčuľovanie v Banskej Bystrici patrí svojou tradíciou medzi najstaršie na Slovensku. Prvé krasokorčuliarske preteky sa v meste pod Urpínom konali v roku 1924.

O rok neskôr v roku 1925 tu boli majstrovstvá Slovenska.  Veľkolepé ovácie však zažili Banskobystričania až v roku 1935, kedy sa tu konali majstrovstvá Československa.

Tento rok klub KK ISKRA BB organizuje už 56. ročník krasokorčuliarskych pretekov pod názvom GRAND PRIX SNP. Tieto preteky sú medzi slovenskými krasokorčuliarmi veľmi  obľúbené. Minulý rok sa ich zúčastnilo takmer 200 pretekárov z celého Slovenska. Súťažilo sa vo viacerých kategóriách, od najmenších 5 – ročných „hviezdičiek“ až po skúsených juniorov.

„Keďže kvalita slovenského krasokorčuľovania z roka na rok narastá, je na čo sa pozerať. Súťaží sa v dievčenských aj chlapčenských kategóriách. Všetci pretekári sa snažia podať čo najlepšie výkony, keďže toto podujatie sa počíta do Slovenského pohára. Možno práve v Banskej Bystrici si niektorí pretekári pripíšu svoje osobné rekordy a budú mať väčšiu šancu na postup na majstrovstvá Slovenska, kde sa dostanú len tí najlepší,“

hovorí člen organizačného výboru Ivan Štulajter.

Aj náš bystrický klub  KK ISKRA BB  tu má svojich zverencov. Všetky dievčatá a chlapci predvedú svoje programy na vysoko profesionálnej úrovni pod vedením ich domácej trénerky Zuzany Babiakovej.

kraso1

Príďte povzbudiť detských slovenských krasokorčuliarov spod Urpína a prineste im  kúsok šťastia v tomto náročnom športe. Určite sa vám odmenia nejednou piruetou či skokom  – axlom, lutzom, … a nádherným úsmevom.

Tohtoročné preteky GRAND PRIX SNP sa uskutočnia počas novembrového víkendu v dňoch 24. – 25. 11. 2018 na banskobystrickom zimnom štadióne v dopoludňajších  aj popoludňajších hodinách. Všetci ste na toto ľadové, ale zároveň milé a priateľské podujatie pozvaní.

Viac informácií nájdete na https://www.facebook.com/events/1507889505977665/ alebo http://kkiskrabb.sk/index.php/home/ostatne-clanky/item/56-gp-snp-v-krasokorculovani.

citylight gpsnp.cdr

Zdroj: Grand Prix SNP, Foto: ilustračné