Babie leto na sídlisku Rudlová – Sásová

KULTÚRA
0 /

Komunitné centrum Sásová na Tatranskej ulici pripravuje na sobotu 12. októbra 2019 od 14:00 hod. podujatie Babie leto, ktoré voľne nadväzuje na letný komunitný festival Leto v háji na najväčšom banskobystrickom sídlisku.

Komunitný festival Babie leto

Cieľom tohto festivalu je otváranie zaujímavých komunitných tém nielen zo sídliska Sásová a tiež priniesť kultúru priamo na sídlisko a vytvoriť priestor na spoluzdieľanie príjemných zážitkov pre obyvateľov a obyvateľky všetkých vekových kategórií.

„Tohtoročné Babie leto bude naozaj o hudbe. Hudbu si budeme môcť vychutnať v tanečnom workshope, v spoločnom speve pri karaoke, zabavíme sa pri imitátorskej šou a zahrajú nám aj dve bystrické kapely. Pozývame všetkých Banskobystričanov, nielen zo sídliska Sásová, na ochutnávku sídliskovej kultúry,“

 hovoria organizátorky Tereza Gálová a Milica Kollárová.

Program

Babie leto začína o 14:00 hod. slávnostným otvorením za účasti sásovských poslancov a odhalením komunitnej nástenky, ktorá priblíži návštevníkom Komunitného centra jeho činnosť v bežné dni.

O 14:15 hod. pokračuje inšpiratívnou moderovanou diskusiou Komunitko dnes a zajtra – o možnostiach ako rozvíjať komunitný život, o budúcnosti sídliskového komunitného centra, príklady dobrej praxe a azda budú aj konkrétne výstupy. V rovnakom čase budú prebiehať jesenné tvorivé dielničky, o ktoré sa postarajú dobrovoľníčky.

O 16:00 hod. nasledujú vystúpenia tanečných komunít Country ruže a deti z OZ Nádej deťom. Tanečný workshop kreatívneho tanca si pre návštevníkov pripravila Beáta Žitniaková.

O 17:00 hod. vystúpi detská kapela MAYA GAL HANNA, o 18:00 hod. zabaví svojou imitátorskou šou Ivan Pavel Kozák a hneď po ňom začne komunitné karaoke. Bodku za Babím letom 2019 urobí kapela Fusaky.

Zdroj: KC Sásová , Foto: ilustračné