Aj na prelome septembra a októbra je tu pre vás CINEMAX BB s novými filmami

Kino
0 /

Do októbra vstupuje banskobystrické multikino  CINEMAX BB s ďalšími filmovými premiérami, ktoré sa oplatí vidieť. Prinášame vám ich prehľad od štvrtka 29. septembra 2022 aj s video ukážkami.

KDE RAKY SPIEVAJÚ

Sci-fi, USA 127 minút. Každý tvor musí spraviť všetko preto, aby prežil…

Kya je mladá žena, ktorú v detstve opustila celá jej rodina. Vďaka svojej vynaliezavosti a sile dokázala prežiť na vlastnú päsť v tajomných močiaroch Severnej Karolíny. Po nešťastnej udalosti spojenej s jej bývalou romantickou známosťou sa stáva hlavnou podozrivou v komplikovanom vyšetrovaní. Dôkazov proti jej nevine je naozaj veľa.

SVETLONOC

Mystery dráma, Slovensko 110 minút. Je to tu zakliate…

Tridsiatnička Šarlota sa vracia do rodnej dediny hlboko v slovenských horách. Pred mnohými rokmi odtiaľto za nejasných okolností utiekla. Jej návrat v miestnych vzbudzuje podozrenie, po celý čas ju považovali za mŕtvu. Boja sa, že svojím príchodom prebudí bosorku, ktorá podľa legiend straší v okolitých lesoch. Film režírovala Tereza Nvotová.

VRAŽDA V DIVADLE

Krimikomédia, USA 98 minút. Vo West Ende v Londýne 50. rokov sa plány na filmovú verziu divadelného hitu náhle zastavia po tom, čo je hollywoodsky režisér filmu zavraždený.

Keď sa prípadu ujmú svetom unavený inšpektor Stoppard (Sam Rockwell) a horlivá policajná nováčička Stalkerová (Saoirse Ronanová) ocitnú sa v záhadnom a očarujúco špinavom divadelnom podzemí a nečakanú vraždu vyšetrujú na vlastné riziko.

Na divadelných doskách v londýnskom West Ende je dlhoročná hra Pasca na myši hitom a filmový Hollywood klope na dvere. Arogantný americký režisér Leo Kopernick (Adrien Brody), v USA zaradený na čiernu listinu, dostane za úlohu zadaptovať na filmové plátno záhadnú vraždu podľa scenára Mervyna Cockera-Norrisa (David Oyelowo).

Avšak s podmienkou, že producenti nemôžu hru sfilmovať skôr ako šesť mesiacov po skončení jej divadelného predstavenia. Keď sa zrazu v zákulisí začnú hromadiť mŕtvoly, cynický detektív Scotland Yardu inšpektor Stoppard (Sam Rockwell) a nadšená policajná nováčička strážmajsterka Stalkerová (Saoirse Ronan) musia na ceste k identifikácii vraha zladiť svoje osobné rozdiely a pracovné zvyklosti.

ÚSMEV

Horor, USA 115 minút. Keď sa doktorka Rose Coterová stane svedkom zvláštnej traumatickej udalosti, jedného zo svojich pacientov, začne zažívať nevysvetliteľné príhody.

Jej život ovládne zdrvujúci teror a aby prežila, musí sa postaviť svojej znepokojujúcej minulosti. Je to jediný spôsob, ako uniknúť tejto desivej realite. 

TROJUHOLNÍK SMÚTKU – Artmax film v utorok 4. októbra o 19:50

Dráma, Švédsko, Veľká Británia, USA 142 minút. Model Carl a jeho partnerka influencerka Yaya sú pozvaní na luxusnú výletnú plavbu. Spoločnosť im tu robí skutočne vybraná smotánka.

Je tu starý mládenec hľadajúci životnú lásku, výstredný ruský obchodník (Zlatko Buric) a celému mumraju vládne kapitán (Woody Harrelson), ktorý je večne pod parou. Keď nečakaná udalosť zamieša kartami, charaktery cestujúcich sa ukážu v pravom svetle.

Dvojnásobný víťaz Zlatej palmy z festivalu v Cannes Ruben Östlund natočil britkú satirickú komédiu o spoločenských rolách a opojnej sile moci, ktorá nenechá na žiadnom z pasažierov niť suchú.

WESTLIFE: LIVE AT WEMBLEY – Artmax koncert vo štvrtok 29. septembra o 20:00

Pop film. Veľká Británia 120 minút. Írska popová skupina Westlife mieri do kín! Len 29. septembra môžete zažiť fenomenálny koncert z vypredaného Wembley Stadium v Londýne v rámci tour k novému albumu “Wild Dreams”.

Koncert sa uskutočnil tento rok v auguste a ide o historicky prvú show Westlife na tomto najväčšom britskom futbalovom štadióne, ktorá sa tým nezmazateľne zapísala do histórie tejto skupiny.

DIO: DREAMS NEVER DIE – Artmax koncert v nedeľu 2. októbra o 19:30

Rock metal film, USA 135 minút. Snímok o nezabudnuteľnej metalovej ikone  Ronniem Jamesovi Diovi prichádza do kín na celom svete a odhalí príbeh tohoto legendárneho hudobníka. DIO: Dreamers Never Die presahuje štandardný rockový dokument – oslavuje Diov silný hlas a jemné srdce.

Zavedie nás na spevákovu neuveriteľnú cestu od doo-wop kapely z 50. rokov, k jeho raným rockovým počiatkom v Elf a Ritchie Blackmore’s Rainbow, cez nástup v Black Sabbath za Ozzyho Osbourna, až po obdobie, kedy upevnil svoj status rockovej hviezdy vo vlastnej kapele DIO.

Film zároveň obsahuje dosiaľ nezverejnené zábery a osobné fotografie z Diových archívov a tiež súkromné zábery s jeho najbližšími, rodinou a priateľmi, medzi nimi napríklad Wendy Dio, Tony Iommi, Geezer Butler, Glenn Hughes, Vinny Appice, Lita Ford, Rob Halford, Sebastian Bach, Eddie Trunk a Jack Black. Diváci tak nahliadnu zblízka do života jednej z najmilovanejších rockových legiend.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/.

Zdroj: CINEMAX BB, Foto: ilustračné z filmov