Všetkým ľuďom dobrej vôle v Banskej Bystrici i na Slovensku želáme láskyplné a pokojné Vianoce

Blahoželanie
0 /

Opäť prichádza tá čarovná chvíľa, keď pomaly končí zhon a nastáva neopakovateľný čas Vianoc. Bodaj by nám táto príjemná sviatočná pohoda vydržala čo najdlhšie aj počas všedných dní, ktoré prídu po Vianočných sviatkoch.

Žijeme neľahkú dobu, keď sme každodenne bombardovaní správami o pokračujúcej inflácii, neustálom zdražovaní tovarov a služieb vrátane energií, je všeobecná sociálno – ekonomická kríza neďaleko od našich východných hraníc zúri vojna.

Znie to možno nadnesene, ale ani v takýchto chvíľach by nás nemalo opúšťať pozitívne myslenie a aspoň trochu optimistický pohľad do budúcnosti s tým, že tieto problémy časom prekonáme a bude nám lepšie. Musíme si pomáhať  a držať pospolu, v rodine i s priateľmi, v dobrom i zlom.

Skúsme sa počas Vianoc na chvíľu zastaviť. Každodenný stres nechajme za dverami a v duchu pokojne rozjímajme nad svojím životom spolu s blízkymi. Takéto chvíle sú vzácne, vytvárajú priestor pre vzájomné ľudské porozumenie.

Na Vianoce sme tak trochu na mäkko, naše srdcia sa roztápajú ako sneh pod slnečnými lúčmi, pokojne sa otvorme láske. Toto je ten správny čas zanechať zbytočné spory a sváry, aby si ľudia boli navzájom bližší. Spomeňme si s láskou a úctou aj na tých, ktorí už nie sú medzi nami…

Nemali by sme zabúdať, že okolo nás žijú aj takí ľudia, ktorým nie je dopriate zdieľať teplo domova, radosť a šťastie. Vianoce sú časom pre obdarovanie druhých. Najmä deti majú z týchto sviatkov najväčšiu radosť.

Ktosi múdry raz povedal, že vianočné sviatky by nemali byť len o slovíčku „mať”, ale najmä o slovíčku „byť”. Byť človekom mysliacim a cítiacim. Sviatky radosti a pokoja nie sú len o bohatom vianočnom stole a množstve darčekov pod stromčekom, ale majú aj hlboký duchovný rozmer.

Počas týchto sviatkov hojnosti si doprajeme viac dobrôt na vianočnom stole, ako inokedy. Netreba to však preháňať, všetko s mierou. 

Vianoce sú o láske, viere, súcite, spolupatričnosti, vzájomnom pochopení, úcte a znovuzrodení. Redakcia Bystricovín želá všetkým malým i veľkým Bystričankám a Bystričanom krásne, láskyplné  a pokojné Vianoce 2022.

Zdroj: Redakcia, Foto: ilustračné