Na skúške v Dukle dvojica zahraničných hráčov

ŠPORT
0 /

Trénerský tím Norberta Hrnčára počas týždňa skúša nové potenciálne posily pre banskobystrický klub. Na skúške v Dukle je mladý španielsky ľavý obranca a útočník nigerijskeho pôvodu.

duklatreningO post v tíme Dukly zabojuje v týchto dňoch 24-ročný Španiel Aitor Pastoriza pochádzajúci z mesta Vigo, kde v známom klube Celta Vigo začínal s futbalom a najvyššie pôsobil v jeho rezervnom tíme. Aktuálne bol tento ľavý obranca hráčom španielskeho treťoligového Coruxo FC.

O presadenie sa v európskom futbale sa v Dukle pokúsi osemnásťročný Nigerijčan Francis Chigaemezu Ubabuike. Tento mladý útočník má za sebou pôsobenie v jednej z tamojších popredných futbalových akadémií.

Avšak nielen hľadanie talentov mimo klubu, ale najmä neustále zlepšovanie možností rozvoja pre vlastných odchovancov, je prioritou Dukly. Aj preto sa hráči Dukly do 17 rokov o dva týždne zúčastnia medzinárodného turnaja Michalovce Cup, ktorý poriada tamojší MFK Zemplín. Banskobystrickí hráči s ročníkom narodenia 1997, prípadne mladší, sa predstavia v B skupine, kde si zmerajú sily s rovesníkmi španielskeho Villareal FC a talienskeho Chieva Verona. V A skupine prestížneho turnaja sa predstavia mladí hráči Michaloviec a tiež Realu Madrid Shaktaru Donetsk. Vzájomný zápas s týmito súpermi je preto motiváciou pre mladých Banskobystričanov, aby sa pokúsili zabojovať o postup zo skupiny. Turnaj v Michalovciach sa uskutoční od utorka 13. do piatka 16. augusta.

Zdroj: FK Dukla BB