Našich hokejistov dnes čakala ťažká skúška. Nepriaznivé skóre série im velilo ísť za víťazstvom stoj čo stoj, čo sa napokon aj podarilo. Bonusom dnešného zápasu je návrat Šimonoviča a jeho čisté konto.
Prvú tretinu začali obe mužstvá opatrne a tak sme veľa šancí nevideli. V 3. minúte nevyužil presilovku Hlinka, keď sa neujala jeho strela z pravého kruhu. V 10. minúte ohrozil na druhej strane Šimonoviča Škoda. Gól nepriniesli ani presilovky hostí – najskôr štyroch proti trom a potom piatich proti štyrom. Škrečko odolal pokusom Laža, Weissmanna a Kolbu. V 19. minúte nepochodil pred Šimonovičom Baláž, ktorý netrafil puk. Naopak presadili sa Barani, keď sa dostal do úniku Lažo a 26 sekúnd pred koncom prekonal domáceho brankára.
Druhá tretina začala z ostra, keď hrali Zvolenčania počas dvanástich minút až štyri presilovky. Hostia však poctivo bránili a Šimonovič za svoj chrbát nepustil ani jeden puk. V oslabení sa nepresadil Hlinka, ktorý mal možnosť zvýšiť náskok Baranov. Prsty mal však v nasledujúcom góle, keď v 35. minúte prihral Weissmannovi a ten sa nemýlil. Následne sa po Sýkorovej prihrávke nepresadil Šechný.
Záver patril hosťujúcim hráčom, ktorí Zvolen ku ničomu nepustili. V 44. minúte zvýšil na rozdiel troch gólov Kútny. A keďže Barani pokračovali v umnej hre a dobrej obrane, Zvolenu sa Šimonoviča nepodarilo prekonať ani raz za celý zápas.
Zajtra čaká Bystricu ďalšie stretnutie v susednom Zvolene, verme, že im vyjde aspoň tak dobre ako to dnešné.
Jozef Škrak (tréner Zvolena): „Nedokázali sme dnes nadviazať na predchádzajúce výkony z Banskej Bystrice. Začali sme príliš kŕčovito a ustráchane. Navyše nás stlmil zbytočný inkasovaný gól v I. tretine, keď sa po vyhratom buly v našom útočnom pásme dostal súper do brejku. Mali sme slabší pohyb, chýbalo nám viac agresivity a lepšie nasadenie. Banská Bystrica hrala jednoducho a pretože sme hrali príliš komplikovane, prehrali sme.“
Vladimír Országh (asistent trénera Banskej Bystrice): „Sme spokojní s predvedenou hrou aj výsledkom. Nebolo tam iba srdce, ale aj myšlienka. Perfektne sme dodržali viac taktických vecí. Chlapcom patrí vďaka od brankára až po toho predposledného na striedačke. Hráči ukázali, ako sa má hrať, či už po taktickej stránke alebo bojovnosťou.“
Zostavy:
Zvolen: Škrečko – L. Čierny, Juraško, Hraško, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Kučný – Zuzin, P. Pucher, Michal Chovan – Kovář, L. Jurík, V. Baláž – Méry, M. Trochta, P. Barinka – Škoda, M. Jurík, Otčenáš
Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Cunik, Kolba, Biro, Kubka, Bambúch, Vantroba, Vizváry – Tománek, M. Hudec, Hvila – Lažo, Miroslav Hlinka, Weissmann – Ján Sýkora, Šechný, Paľov – Rumpel, Češík, Kútny
Výsledok zápasu: HKM Zvolen 0:3 HC’05 Banská Bystrica
Stav série: HC’05 Banská Bystrica 1:2 HKM Zvolen
Rozhodovali: Baluška, Müllner – Tornay, Snášel
Divákov: 4720
Zdroj: Bystricoviny.sk



















