Prinášame Vám video prehľad najnovších filmových noviniek, ktoré od 27. februára 2020 postupne uvádza bystrické multikino CINEMAX BB. Na svoje si prídu všetky vekové kategórie milovníkov dobrých filmov.
Fantasy Island od 27. februára
Hororový triler, USA, 109 min. Fantasy Island je odľahlý luxusný rezort, v ktorom záhadný pán Roarke mení tajné sny svojich klientov na skutočnosť. No keď sa zo snov stanú nočné mory, hostia zisťujú, že tento ostrov má od tropického raja viac než ďaleko…
TEMPOS od 27. februára
Hudobný dokument, Slovensko, 91 min. TEMPOS rozpráva príbeh Patrika „Rytmusa“ Vrbovského a jeho 30-ročnej rapovej kariéry. Príbeh filmu je mapovaním cesty z nuly na vrchol – prehry, výhry a fakty. Film na pozadí zároveň odhaľuje dejiny rapu a hip-hopu na Slovensku.
Tri dekády slovenskej hip-hopovej scény sú prerozprávané samotným Rytmusom, kde odhalí rôzne zákulisné príhody či nečakané nástrahy a sklamania, ktoré vo svojej hudobnej kariére zažil. To všetko ho niečo naučilo, zmenilo, ale hlavne zoceľovalo.
V dokumente sa okrem neho objaví množstvo tých, ktorí mu počas jeho tridsaťročnej cesty hip-hopom „skrížili“ cestu či priamo alebo nepriamo ovplyvnili jeho tvorbu.
Film do kín prináša spoločnosť Red Bull ako hlavný producent v koprodukcii s mladou produkčnou spoločnosťou Toxpro. Podobne veľký projekt je pre túto mladú filmársku crew premiérou, no aj na základe jej práce na Red Bull Music Soundclash túto príležitosť dostala.
Špeciálna projekcia v prítomnosti Patrika „Rytmusa“ Vrbovského sa bude konať v nedeľu 1. marca o 15:30 hod.
Volanie divočiny od 27. februára
Dobrodružný film, USA, 100 min. Volanie divočiny je adaptáciou legendárneho románu Jacka Londona a prináša dobrodružný príbeh odvážneho psa a jeho nového priateľa (Harrison Ford) v časoch zlatej horúčky na Klondiku. Volanie divočiny rozpráva príbeh Bucka, psa hýčkaného svojim pánom i jeho rodinou.
Jeho život sa však celkom zmení vo chvíli, keď je zo svojho domova v Kalifornii unesený obchodníkmi so psami, ktorí ho predajú do mrazivej divočiny kanadského Yukonu počas vrcholiacej zlatej horúčky na Klondiku.
Tu je svojimi novými pánmi nútený v psom záprahu ťahať hlbokým snehom ťažké sane. Vďaka svojej nezlomnej vôli dokáže Buck v týchto drsných podmienkach prežiť. Našťastie sa mu nakoniec podarí ujsť a nájsť nového priateľa, samotárskeho dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford).
Po jeho boku zistí, že vďaka svojim prirodzeným inštinktom dokáže v nehostinnej divočine nielen prežiť, ale dokonca v tomto novom a slobodnom živote nachádza aj potešenie. Príbeh odvážneho psa Bucka a jeho priateľov napísal na začiatku 20. storočia slávny americký spisovateľ Jack London a je to jeho najčítanejšia kniha.
Ľadové kráľovstvo 2 – v sobotu 29. februára a v nedeľu 1. marca o 13:15 hod.
Animovaný film, USA, 103 min. Elsa, Anna, Olaf, Kristoff a Sven v dlho očakávanom pokračovaní úspešnej animovanej komédie štúdia Disney.
Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo. Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve 2 musí dúfať, že sú dostatočné…
Artmax opera André Rieu: 70 rokov mladosti – v stredu 4. marca o 19:00 hod.
Koncert, Nemecko. 153 min. Exkluzívne iba v kinách! Huslový virtuóz a zabávač André Rieu oslavuje sedemdesiate narodeniny. Na svojom zámku v Maastrichte organizuje veľkolepú párty, na ktorej nesmiete chýbať!
Najprv vás André svojím zámkom prevedie a pritom si zaspomína na tie najzaujímavejšie životné okamihy – osobné i umelecké. Oslava potom bude pokračovať – ako inak než hudbou! Vyrazíte na nádhernú hudobnú púť okolo celého sveta s výberom za majstrových najobľúbenejších a najpamätnejších koncertov. Štýlovo, s krásnou hudbou do Viedne, New Yorku, Amesterdamu, Sao Paolo a ďalších svetových metropol.
André Rieu, kráľ valčíkov a čerstvý sedemdesiatnik vás všetkých srdečne pozýva! To je umelecký zážitok, ktorý si rozhodne nesmiete nechať ujsť!
Artmax film: Zažiť to znovu – v stredu 4. marca o 20:10 hod.
Romantická komédia, Francúzsko, 115 min. Akú dobu by ste chceli zažiť, ak by ste mali túto možnosť? Pred touto otázkou stojí Viktor, keď od svojho syna dostane darčekovú poukážku agentúry Time Travelers. Tá dokáže pomocou filmových kulís a hercov zinscenovať akúkoľvek epochu a sprostredkovať svojim klientom stretnutie so slávnymi osobnosťami dejín podľa ich želania.
Zatiaľ čo sa chcú iní zákazníci pozrieť na dvor Ludvika XVI, či večerať s Hitlerom, Viktor sa túži vrátiť do nespútaných sedemdesiatych rokov a ešte raz prežiť rande so svojou ženou – obdobie, keď v ňom dokázala vidieť viac ako len nudného páprdu v pruhovanom pyžame. Poučná a zábavná love story rozpráva o tom, čo by sa mohlo stať, keby sme mohli zopakovať tie najkrajšie okamihy. Je to potrebné k tomu, aby sme sa opäť zamilovali?
Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/.