Revolúcia vo svete fitnes aj v Banskej Bystrici!

ZAUJÍMAVOSŤ
1 /

Prišiel čas zmieriť sa s tým, že prijaté zaužívané fitnes vzory západnej civilizácie v podobe neobratných svalovcov, posilňovacích veží, či technologických cardio inovácií a strava 9x denne nie je až tak trendy ako tomu bolo kedysi.

Sme svedkami revolúcie v športe fitnes, kde sa dostáva viac do popredia zdravý životný štýl, výkony, sila a komplexná zdatnosť. Ľudia prestávajú vnímať odvetvie fitnes len ako prostriedok ku získaniu atraktívnej postavy, ale vnímajú i ďalšiu pridanú hodnotu a to svoj zdravotný stav. Objavujú funkčnosť, t.j. reálne využitie v bežnom živote. Adaptáciou tela na tréningy sa telo zbavuje prebytočného tuku a tvorí si „funkčnú“ svalovú hmotu. Po čase zisťujú, že správnym prístupom sa im upravil nie len podiel tuku v tele, ale aj cholesterol a stabilizoval sa krvný tlak, posilnili kĺby, sú ohybnejší, silnejší, nezadýchajú sa, vládzu omnoho viac, sú výkonnejší v práci, lepšie spia, bolesti chrbta ustúpili a ich kvalita života sa mnohonásobne zlepšila. Hovoríme o funkčnom tréningu postavenom podľa metód CrossFitu. Hovoríme o Centre funkčného tréningu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kettlebell tréningy na futbalovom štadióne v Radvani sa minulý rok tešili veľkej účasti a obľúbenosti .

CFT začínali svoju osvetu šíriť v júni minulého roku, keď sa v Banskej Bystrici za podpory Mesta, poslancov mestských častí a Správy športových a telovýchovných zariadení mesta dokázali vybudovať tri outdoorové funkčné ihriská pre širokú verejnosť. K ihriskám pribudli kettlebell tréningy na futbalovom štadióne v Radvani, ktoré sa tešili veľkej účasti a obľúbenosti a CFT verí, že tomu nebude inak ani tento rok.

Funkčné tréningy postavené na báze metód CrossFitu prebiehajú v priestoroch na Zvolenskej ceste každý deň a sú venované, ako úplným začiatočníkom, tak i pokročilým.

Podľa slov hlavného trénera Mareka Weissa boli tieto priestory pripravované ortodoxne pre tréningy podľa metód CrossFitu. V dnešnej dobe sme svedkami veľkého boomu, avšak je potrebné rozoznať určitú kvalitu daných tréningov a odbornosť trénerov. Skupinové tréningy vedú skúsení a etablovaní tréneri, ktorí sa každému venujú podľa potreby. Dôkazom, že tento šport je hlavne aj o komunite svedčí fakt, že tento rok CFT v spolupráci s ďalšími centrami odštartovali i pilotný projekt CrossGym ligy, kde sa dostáva priestor jednotlivcom, ktorí majú ambície súťažiť. V jarnej časti sa do tejto súťaže zapojilo viac než 60 pretekárov a pretekáriek z rôznych kútov celého Slovenska. V budúcnosti plánujú toho ešte oveľa viac, preto ich neprestávame sledovať.

V prípade, že Vám je tento projekt sympatický a chcete získať viac informácií, je možné navštíviť stránku www.cftbb.sk, prípadne www.facebook.com/cftbb. Na web stránke nájdete aj rezervácie tréningov, mnoho blogov s užitočnými informáciami, galériu, prípadne ďalší kontakt.

Zdroj: www.cftbb.sk, Foto: CFT Banská Bystrica