Mladá Banskobystričanka Viktória Podmanická zabojuje o titul Miss International 2022

ZAUJÍMAVOSŤ
2 /

Medzinárodná súťaž krásy Miss International 2022 onedlho privíta 70 missiek z celého sveta   v japonskom Tokiu. Medzi nimi bude aj prvá vicemiss Slovensko 2020 Viktória Podmanická, rodáčka  z Banskej Bystrice.

Kvôli celosvetovej covidovej pandémii sa 60. ročník Miss International 2022 uskutoční po dvojročnej prestávke až teraz. Počas dvoch týždňov svetovej súťaže krásy v Tokiu budeme držať palce slovenskému želiezku v ohni – Banskobystričanke Viktórii Podmanickej.

Viktória Podmanická

Viktória Podmanická

Hoci finále bude 13. decembra 2022, už dnes môžete hlasovať prostredníctvom aplikácie Miss International, ktorú si bezplatne stiahnete cez AppStore alebo GooglePlay. V menu kliknete na VOTE a nájdete Slovakia. Tri súťažiace s najvyšším počtom hlasom postúpia do TOP 15.

„Mladá, múdra, pekná, skromná a naša. Taká je Banskobystričanka Viktória Podmanická, ktorá reprezentuje nielen naše mesto, ale aj celé Slovensko na súťaži Miss International 2022. Viktorku poznám osobne, pretože od svojich 15 rokov pomáha zdravotne znevýhodneným v PONS OZ. Je to dobré dievča s veľkým srdcom.  Držme jej palce,“

hovorí banskobystrický primátor Ján Nosko.

Viktória v OZ PONS

Viktória v OZ PONS

„Som rád, že práve Viktória nás bude reprezentovať na tejto svetovej súťaži. Počas uplynulých dvoch rokov od finále Miss Slovensko 2020 má Viktória za sebou veľký kus práce. Prešla obrovským progresom, intenzívne a zodpovedne na sebe pracovala. Sme na ňu už teraz hrdí, je to sofistikovaná mladá dáma, všetci jej držíme palce a veríme, že Slovensko bude reprezentovať na najvyššej úrovni,“ 

uvádza  riaditeľ Miss Slovensko Michael Kováčik.

Viktória Podmanická vo svojom súťažnom projekte v Tokiu odprezentuje pomoc občianskemu združeniu PONS – pomoc osobám neschopným samostatnosti, ktorému pomáha už od svojich 15 rokov a aktívne sa zúčastňuje letných táborov a rôznych ďalších aktivít. Zároveň, ako ambasádorka prevencie proti rakovine krčka maternice, spolupracuje s pacientskou organizáciou NIE RAKOVINE, ktorá obhajuje práva onkologických pacientov.

Viktória v kroji

Viktória v kroji

Pre súťaž národných kostýmov si Viktória zvolila kroj, ktorý pochádza priamo zo srdca Slovenska – z podpolianskej obce Očová. Takýto sviatočný kroj, ktorý je nádherne vyzdobený, si ženy a dievčatá obliekali len na výnimočné príležitosti, preto.

Všetky výšivky na kroji sú vyšité ručne, technikou vyšívania pomocou krivej ihly. Výroba takýchto krojov trvala častokrát aj niekoľko týždňov či mesiacov, preto sa očovské ženy o ne veľmi dobre starali, aby si ich po celý život udržali krásne. Zo súkromnej zbierky očovský kroj poskytla Janka Hossová.

Viktória v Tokiu

Viktória v Tokiu

,,V prvom rade by som sa chcela poďakovať naozaj všetkým, ktorí mi pomáhali s prípravami, ktorí stoja za mnou. Už len kvôli nim budem na súťaži bojovať, aby bol výsledok čo najlepší. Moje obrovské poďakovanie patrí deťom zo Základnej školy pri nemocnici v Banskej Bystrici, ktoré pod vedením Márie Laukovej vyrobili v rámci vyučovania malé darčeky pre dievčatá – delegátky na súťaži. Teším sa na Japonsko,“

povedala pred svojou cestou do Tokia Viktória Podmanická.

Úplne novú korunku 60. víťazke Miss International 2022 odovzdá v utorok 13. decembra v Tokio Dome City Hall súčasná úradujúca Miss International 2019 Sireethorn Leeramwat z Thajska. My budeme držať palce našej Viktórii Podmanickej.

Autor: (tom) , Foto: Miss Slovensko, FB a Instagram Viktórie Podmanickej