Najväčšia súkromná výstava LEGA v bystrickej Europe vás prenesie do detstva

Výstava
0 /

Unikátnu výstavu stavebníc si nielen detskí nadšenci legendárnych kociek vyskladaných do čarokrásnych scénok môžu pozrieť už v týchto dňoch v priestoroch Europa Shopping Center v Banskej Bystrici. Najväčšia súkromná výstava LEGO do 1 000 m2 nadchne svojou veľkosťou ako aj originálnymi námetmi jednotlivých prevedení.

Či už si na skladanie stavebníc LEGO spomínate ako na milé obdobie svojho detstva, alebo s ním v súčasnosti trávite čas so svojimi ratolesťami, alebo si na stretnutie s nečakane zatúlanou kockou najviac pamätajú vaše chodidlá, keď sa povie LEGO takmer v každom táto večne živá kocka vyvolá vlastnú emóciu.

Aj takéto neopakovateľné pocity spojené so skladaním kociek do unikátnych výjavov je možné znovu precítiť počas výstavy najväčšej súkromnej zbierky v Európe pod názvom World of Bricks. Jej autor Andrej Ďurík je jedným z tých, ktorí neostali pri jednej veži z kociek a stavanie celých inscenácií a ich vlastných príbehov sa pre neho stalo celoživotnou vášňou.

Stavanie z LEGO stavebníc vytvára obrovský priestor pre rozvoj kreatívneho potenciálu už u detí. Môžete stavať príležitostne keď máte na to chuť, môžete sa nechať viesť a staviate podľa predlohy, alebo sa rozvíja vaša kreativita naplno a staviate podľa vlastnej fantázie. Je nespočetné množstvo spôsobov ako a kde stavať z LEGO. V mojom príbehu zohralo LEGO silnú rolu, až sa stal zo mňa vášnivý staviteľ a zberateľ, ktorý sa teraz o svoju životnú vášeň delí aj s ostatnými jej nadšencami,“

hovorí o vzťahu s magickými kockami Andrej Ďurík, majiteľ výstavy z kociek LEGO a COBI.

Dych berúce inscenácie z lega ako aj interaktívne možnosti jeho skladania nájdete na výstave, ktorá bude nainštalovaná v priestoroch Europa Shopping Center až do 27. júna 2022. Spomedzi zobrazovaných scénok vás uchváti pohľad na výjavy zo Zábavného parku, série Powerminers, Jurského parku či historických udalostí, ako napríklad Vylodenie v Normandii a mnohé ďalšie.

Výstavu World of Bricks sme sa rozhodli privítať pre jej jedinečnosť a univerzálnosť zároveň. Unikátna je vo svojej veľkosti a originalite prevedenia jednotlivých scénok. Univerzálna je tým, že LEGO nepozná vekové hranice. Aj medzi návštevníkmi nášho centra má svojich nadšených staviteľov a má svojich nadšených obdivovateľov,“

hovorí Margaréta Saktorová, Marketing Manager Europa SC.

Ďalej manažérka ESC dodáva:

Ak patríte medzi nadšencov, ktorí s úchvatnom pozorujú niečo na čo by si sami netrúfli, môžete sa tešiť na neopakovateľný pohľad na 14 scénok pozývajúcich do sveta kompletne vystavaného z malých kociek dokopy na 53 platniach rozmiestnených na všetkých poschodiach centra.“

Ak naopak patríte medzi aktívnych staviteľov, alebo je LEGO súčasťou vášho času tráveného s rodinou, určite navštívte LEGO detský kútik s tisíckami stavebníc, pripravenými pretaviť sa v magické scénky práve pod rukami vašich detí. V detskom kútiku si malí stavitelia rozvinú svoju jemnú motoriku a zároveň sa budú kochať pohľadom na úžasné prevedenia známych rozprávok či príbehov.

Svoje umiestnenie tu našiel Harry Potter, Ninjovia, Vikingovia aj objavitelia Antarktídy a ďalšie príbehy blízke nie len detským divákom. Detský kútik nájdete otvorený v čase od 11:00 -19:00 hod. na 1. poschodí centra.

Výstavu v Europa Shopping Center inštalovali realizátori dohromady 3 dni a 3 noci. Všetky inscenácie je možné si prezrieť na chodbách centra od prízemia až po 2.poschodie v čase otváracích hodín až do 27. júna 2022.

Do výstavy za zapojila aj domáca predajňa hračiek v Europa SC ALLTOYS, ktorá do 27. júna poteší všetkých zákazníkov a k nákupu stavebnice LEGO dostanú milý darček.

Zdroj: Essence communications  , Foto: ESC BB a World of Bricks