Gogola zrušil pripravované zastupiteľstvo

Uncategorized
18 /

Primátor ako dôvod uvádza, že nie je o čom rokovať a chce šetriť. Podľa niektorých poslancov je dôvodom jeho neschopnosť pripraviť rozpočet mesta načas.

gogola_rybarDruhé tohoročné pracovné zasadnutie mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici plánované na 22.februára nebude. Zrušil ho primátor Peter Gogola. Oficiálnym dôvod podľa primátora je šetrenie finančných prostriedkov. „Na základe výsledkov rokovania Mestskej rady v Banskej Bystrici, ktorá na svojom zasadnutí 8.2.2011 neodporučila ani jeden závažný a dôležitý bod na rokovanie  mestského zastupiteľstva, som sa rozhodol nezvolať februárové zasadnutie Mestského zastupiteľstva. Moje rozhodnutie je motivované snahou šetriť finančné prostriedky mesta,“ uviedol vo svojom vyhlásení pre médiá.

Hlavným dôvodom však môže byť aj nepripravený, alebo zle pripravený rozpočet mesta na rok 2011, ktorý mal byť hlavným bodom februárového rokovania poslaneckého zboru. Ten z novembra 2010, ktoré predchádzajúce zastupiteľstvo iba zobralo na vedomie, je podľa primátora nereálny. Chce pripraviť nový návrh, ale stihne to až v marci. Zatiaľ ide mesto na rozpočtové provizórium.

Okrem rozpočtu mali poslanci 22.februára prerokovať aj  memorandum o porozumení a spolupráci v súvislosti so zámerom investora postaviť na sídlisku v Sásovej parkovací dom, rovnako ako stav finálnej prípravy návrhu nového územného plánu mesta. Samozrejme by nechýbali tradičné interpelácie a diskusia poslancov.

Keďže hlavný bod programu nie je pripravený, nebolo vlastne o čom rokovať. Poslanci by dostali odmeny za účasť na februárovom zastupiteľstve, na ktorom by takmer o ničom nerokovali. Najbližšie zasadnutie bude koncom marca, dovtedy mesto funguje v rozpočtovom provizóriu, teda rovnakým systémom, aký fungoval začiatkom roka 2010 za čias Ivana Saktora. Banskobystrické voliči však stále očakávajú vo vedení mesta výrazné zmeny, deklarované Petrom Gogolom pred voľbami.

Zdroj: Bystricoviny.sk