V sobotu je v Španej Doline Slivková paráda

Tip na výlet
0 /

Špania Dolina ožije v sobotu 14. septembra 2019 varením slivkového lekváru tradičným spôsobom. Nebude chýbať ani  ochutnávanie produktov zo sliviek a dobrá zábava.

Organizátorom  6. ročníka tohto tradičného podujatia je obec Špania Dolina s OZ Zvyky a tradície. V programe od 10:00 hod. je okrem varenia lekváru pôvodnou metódou aj ochutnávka dobrôt zo sliviek, súťaž v jedení „slivkových gombovcov“ s vystúpením folklórnych skupín, ale aj súťaž o naj – slivovicu.  Od 11:00 hod. môžete navštíviť Múzeum medi, vstupné je 2 €.

V rámci kultúrneho programu sa o 12:30 hod. predstaví Ľudová hudba Jána Maka so sólistami. O 14:00 hod. vystúpi FS Poničan z Poník. O 17:00 hod. začne  tancovačka s hudobnou skupinou Sliačske Mokváne.

Ak ste ešte nevideli, ako sa tradičným spôsobom varí v kotline slivkový lekvár, nevyskúšali si „kyšu„ (varecha na miešanie lekváru) a neochutnali dobroty urobené so slivkovým lekvárom, vrátane známeho tekutého produktu zo sliviek, tak si v sobotu naplánujte cestu na Španiu Dolinu. Bude to príjemný a chutný zážitok pre celú rodinu.

A takto to na Slivkovej paráde vyzeralo vlani:

Autor: (dem), Foto: ilustračné