V sobotu bude na Starých Horách tvorivé adventné popoludnie s lampášovým sprievodom cez les

KULTÚRA
0 /

ZŠ Staré Hory organizuje zaujímavú adventnú akciu. Pozýva všetky rodinky na tvorivé popoludnie – Čaro adventu, krása slovenských zvykov so Základnou školou Staré Hory už túto sobotu 26. novembra 2022.

Návštevníkov bude sprevádzať rozprávanie starých rodičov, ukážky pečenia oblátok a opekancov, zdobenie medovníkov. Nebude chýbať výroba adventných vencov, hľadanie vianočného stromčeka s lesníkmi a lampášový sprievod cez les.

Je potrebné si priniesť – lampáš, sviečky a ozdoby na adventný veniec.

„V sobotu máme školskú akciu „Čaro adventu“. Veríme, že sa na našom spoločnom podujatí žiakov, rodičov, učiteľov stretneme spolu aj so známymi, kamarátmi a zažijeme krásne predvianočné popoludnie. Žiaci a rodičia, ktorí majú záujem tiež prispieť svojou snahou, sa môžu zapojiť prinesením drobného občerstvenia, či pomocou pri výzdobe v piatok popoludní. Deti majú pri sebe návratky, ktoré prosím vyplňte, aby sme vedeli zastrešiť akciu pre primeraný počet ľudí. Ďakujeme a tešíme sa.“

uvádza za organizátorov Janka Kováčiková.

Organizátori sa tešia na každého návštevníka. Akcia sa bude konať v Základnej škole Staré Hory v sobotu  26. novembra 2022 o 14:00 hod. Bude to celkom príjemný začiatok adventu.

Autor: (tom) , Foto: ilustračné