Tri oriešky pre Popolušku na predvianočnom amfíku

Kino
0 /

popoluska1

Vari niet obľúbenejšej rozprávky na Vianoce ako sú Tri oriešky pre Popolušku. Kto by nepoznal tento klasický príbeh, kde dobro víťazí nad zlom či populárne filmové piesne v podaní Karla Gotta a Ivety Bartošovej.

Štvrté vianočné premietanie na amfíku

Práve film Tri oriešky pre Popolušku uvedie O.Z. za! amfiteáter v sobotu 16. decembra o 16:30 hod. na banskobystrickom amfiteátri Paľa Bielika , kde už po štvrtýkrát zažijeme Vianoce na amfiteátri.

„Príďte si s blízkymi užiť pravú vianočnú atmosféru 16. decembra o pol piatej na bystrický amfík. Na zahriatie budú opať pripravené kapustnica a punč,“

pozýva Juraj Havlík z O.Z. za! Amfiteáter.

Vstupné vo výške 3 a 4 € je možné uhradiť len priamo na amfiteátri pred samotným premietaním.

Tri oriešky pre popolušku

Popoluška je milé poslušné dievča bez matky a neskôr aj bez otca, ktorý ju nechá napospas svojej druhej žene – macoche  a jej dcére. Obe nemajú Popolušku rady a okrem iného sa jej snažia všemožne zabrániť v tom, aby sa zúčastnila plesu, na ktorom si má tamojší princ konečne nájsť nevestu. Osud však Popoluške praje …

Klasickú filmovú rozprávku v československo – nemeckej koprodukcii v roku 1973 režíroval Václav Vorlíček na motívy knihy Boženy Němcovej. Na filme sa podieľali scenárista František Pavlíček, kameraman Josef Illík a hudobný skladateľ  Karel Svoboda.

Vo filme hrajú: Libuše Šafránková, Pavel Trávníček, Carola Braunbock, Rolf Hoppe, Karin Lesch, Dana Hlaváčová, Jan Libíček, Vítězslav Jandák, Jaroslav Drbohlav, Vladimír Menšík, Míla Myslíková, Helena Růžičková a ďalší.

Zdroj: O.Z. za! Amfiteáter, Foto: Martin Dubovský a ilust.