Pandémia fungovanie v Stredoslovenskom múzeu nezastavila

KULTÚRA
0 /

Výstavy, prednášky, online projekty  či vzdelávacie aktivity. To všetko sú činnosti, ktoré Stredoslovenské múzeum vykonáva aj napriek aktuálnej pandemickej situácii. Ani táto kultúrna inštitúcia, rovnako ako ostatné, nemôže otvoriť svoje brány návštevníkom, no aj napriek tomu zostáva aktívna.

Nasledujúce mesiace sa v Stredoslovenskom múzeu budú niesť v znamení zmien. Výstavy Paleoart a Karol Molnár – Nepokoj farieb v pokoji zbraní, ktoré mali návštevníci možnosť vidieť v minulom roku, v súčasnosti prechádzajú deinštaláciou.

Počas nasledujúcich mesiacov sa pripravujú nové expozície, ako aj výstavy, medzi ktorými nebude chýbať Bionika – príroda na to prišla prvá  alebo Premeny Banskej Bystrice – zmeny, ktorými mesto prechádzalo za uplynulé storočie.

„V Stredoslovenskom múzeu sa snažíme zachytiť naozaj široké spektrum tém a ponúknuť ich našim priaznivcom v čo najväčšej miere tak, ako nám to len aktuálna situácia dovoľuje. V súčasnosti svoju činnosť prezentujeme predovšetkým prostredníctvom aktivít na sociálnych sieťach a v médiách, no veríme, že už v skorej budúcnosti tak budeme môcť urobiť „naživo“. Aktuálne totiž inštalujeme viacero zaujímavých výstav, ktoré sa určite stretnú s priaznivou odozvou, pretože ponúknu niečo, čo všetci považujeme za bežné, v úplne inom svetle. Osobne sa na to veľmi teším,“

vysvetľuje riaditeľ Stredoslovenského múzea Marcel Pecník.

Aktivity Stredoslovenského múzea zasahujú aj do online sveta. Nájsť ho môžete na sociálnych sieťach a najnovšie aj na spotify s jeho podcastom Očarení poznaním (najnovšie Irán – 1. časť, Irán – 2. časť).

„Nie sme len statickou inštitúciou, snažíme sa čo najviac priblížiť každému, kto má čo i len najmenší záujem o históriu, prírodu a rôzne zaujímavosti. Na sociálnych sieťach ich prezentujeme hravou a pútavou formou, o čom svedčí aj rozrastajúca sa fanúšikovská základňa. Preto sme sa rozhodli rozšíriť náš záber aj o podcastové služby, ktoré predstavujú tiež jednu z línii prezentácie činnosti múzea v budúcnosti,“

dopĺňa zástupca riaditeľa Stredoslovenského múzea Matúš Molitoris.

Stredoslovenské múzeum sa v dôsledku aktuálnej situácie rozhodlo podporiť aj  oblasť vzdelávacích aktivít a školám ponúkne svoju pomoc pri spestrení vyučovacieho procesu.

Zdroj: Kristína Hatarová , Foto: ilustračné