Odbojný starosta Becík zaobstaral pre svojich obyvateľov respirátory aj Ivermectin

SPRÁVY
15 /

Celé Slovensko pozná starostu obce Dvory nad Žitavou Branislava Becíka, ktorý začiatkom februára verejne odmietol organizovať vo svojej obci ďalšie plošné testovania obyvateľov. Získal tým sympatie mnohých slobodomyseľných ľudí, ale nezostal iba pri tejto verejnej vzbure voči chorému vládnemu systému.

Toto Becíkovo video z 2. februára 2021 skutočne zaujalo. Dokonca aj premiéra Matoviča, ktorý sa začal vyhrážať trestným  oznámením na neposlušných starostov či primátorov, ktorí by si dovolil nasledovať príklad starostu Dvorov nad Žitavou.

Starosta Becík, súc posilnený stovkami podporných telefonátov a správ z celého Slovenska, pokračoval v samostatnej ceste konkrétnej pomoci obyvateľom obce počas pandémie a 9. Februára na sociálnej sieti uviedol:

„Financie, ktoré sme vynakladali na zbytočné testovanie, sme sa rozhodli investovať do nákupu vitamínov a FFP2 respirátorov. Od dnešného dňa začíname s distribúciou po obci pre všetkých našich seniorov.“

Najnovšie urobil starosta Becík ďalší užitočný počin pre ľudí v obci. Na Slovensku nebol doteraz dostupný účinný liek Ivermectin  (ministerstvo zdravotníctva až dodatočne udelilo pre dovoz tohto lieku do nemocníc výnimku) a až teraz sa ním môžu zásobiť prvé lekárne, aj keď vo veľmi obmedzenom množstve

Branislav Becík, ktorý je aj poslancom nitrianskeho VÚC, nečakal na štát a pre obyvateľov svojej obce zabezpečil tento liek. Na sociálnej sieti 25. februára napísal:

„Ivermectin máme „doma“, čakať na vládu nemá zmysel.  Neraz som sa vyjadril, že zdravie mojich obyvateľov je pre mňa prvoradé. Po dlhých týždňoch zháňania lieku Ivermectin som dnes odovzdal prvú várku – 500 ks do ambulancie obvodnej lekárky v mojej obci.

Branislav Becík

Branislav Becík

Som presvedčený, že tento liek by mal byť práve v ambulanciách obvodných lekárov, a nie v nemocniciach, ako plánuje vláda. Práve v týchto ambulanciách sa dá včasným zásahom zabrániť ťažkému priebehu choroby, čo by výrazne mohlo prispieť k znižovaniu náporu ťažko chorých na nemocnice.

S týmto liekom, na ktorý udelilo výnimku MZ SR, začíname od dnešného dňa nielen s liečením, ale aj s prevenciou. To všetko pod prísnym drobnohľadom obvodnej lekárky našej obce. Čakať čo i len deň – ako to dnes vnímame od vlády – je v tejto situácii obrovský hazard! Testovanie nie je riešenie!“

Nech si hovorí kto chce čo chce, ale tento starosta sa správa voči svojim spoluobčanom naozaj zodpovedne a stará sa o nich.

Autor: (tom), Foto: ilustračné