Júnový prieskum FOCUS: Najdôveryhodnejšími politikmi sú Čaputová a Pellegrini

SPRÁVY
3 /

Podľa najnovšieho prieskumu agentúry FOCUS pre TV Markíza, ktorý sa uskutočnil v dňoch 2. – 9. júna 2021 na vzorke 1 001 respondentov, najdôveryhodnejším politikom na Slovensku naďalej zostáva prezidentka Čaputová, ktorej podpora však postupne klesá.

Kým v januári Zuzane Čaputovej dôverovalo 64 percent opýtaných, v apríli to bolo už o šesť percent menej a v júni sa jej dôvera zastavila na úrovni 54 percent.

Zuzana Čaputová

Zuzana Čaputová

Druhé miesto v rebríčku dôveryhodnosti slovenských politikov dlhodobo drží líder strany HLAS-sociálna demokracia Peter Pellegrini, ktorému verí 44 percent respondentov. K výsledkom júnovému prieskumu uviedol:

„Ďakujem vám všetkým veľmi pekne za dôveru, mimoriadne si ju vážim a spravím všetko pre to, aby som vás nesklamal.“

Peter Pellegrini

Peter Pellegrini

Tretím najdôveryhodnejším politikom s 34 percentami je predseda SaS Richard Sulík. Oproti aprílu zaznamenal až sedempercentný nárast preferencií.

Prvú päťku uzatvára predseda Sme rodina Boris Kollár (31 %) pred premiérom Eduardom Hegerom (29 %). Najväčší prepad dôveryhodnosti zaznamenala predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová, ktorá s predchádzajúcimi 26 percentami klesla až na 19 %.

Preskočili ju lídri politických strán Robert Fico SMER-SD (25 %), Milan Majerský KDH (23 %), Andrej Danko SNS (23 %), Milan Uhrík Republika 22 % a Irena Bihariová Progresívne Slovensko (19 %).

Na predposlednom mieste rebríčka dôveryhodnosti sa ocitol predseda OĽaNO Igor Matovič s 13 percentami, pričom oproti minulému prieskumu klesol o dve percentá. Väčšiu dôveryhodnosť ako expremiér má predseda ĽSNS Marian Kotleba (15 %)

Posledný skončil predseda SMK a pravdepodobne líder novovznikajúcej maďarskej „trojstrany“ Aliancia Krisztián Forró s desaťpercentnou dôverou.

Zdroj: TV Markíza, Foto: ilustračné