Ján Nosko: Slovenka spustila výrobu rúšok #spolutozvladneme

SPRÁVY
2 /

Na celom Slovensku sa spustila vlna solidarity v boji proti šíreniu koronavírusu  #spolutozvladneme. Zapojilo sa do nej aj mesto Banská Bystrica.

Spolu to zvládneme

Aktuálne po vyhlásení núdzového stavu vidno na v uliciach mesta pod Urpínom i v otvorených obchodoch s potravinami množstvo ľudí s rúškami na tvárach. Môžeme potvrdiť, že drvivá väčšina Bystričanov a  Bystričaniek sa správa zodpovedne.

Na nedostatok rúšok zareagovala spoločnosť Slovenka – Silver, čo zverejnil na svojom Facebooku primátor mesta Ján Nosko:

„Cez víkend som sa dohodol s vedením spoločnosti Slovenka – Silver na šití rúšok pre našich obyvateľov. Dnes nám odovzdajú prvých 400 kusov, ktoré budeme distribuovať tým najzraniteľnejším. Ďakujeme #spolutozvladneme.

Rúška, ktoré mal k dispozícii Mestský úrad v Banskej Bystrici, v nedeľu jeho zamestnanci rozdávali predavačkám a predavačom v potravinách aj drogériách po celom meste. Bez rúšok na tvári nenastúpia cestujúci ani do MHD.

Zamestnanci mestského úradu začali v pondelok roznášať ochranné rúška tým, ktorí sa sami ozvali alebo mestu prosbu o pomoc pre svojich najbližších adresovali ich rodinní príslušníci. Je potrebné upozorniť obyvateľov, že vyčlenení zamestnanci MsÚ sú riadne označení a vybavení  ochrannými rúškami a rukavicami.

Pomôžme ľuďom okolo nás

Poznáte vo vašom okolí niekoho, kto má 65 rokov a viac, je osamelý, slabý či imobilný? Týka sa to priamo vás? Napíšte nám na e-mail osamelysenior@banskabystrica.sk alebo zavolajte na 048/4330777.

Uveďte všetky potrebné informácie: meno, telefónne číslo alebo adresu. V prípade potreby sú zamestnanci Mestského úradu pripravení od 16. marca doručiť takýmto ľuďom rúška. O ďalšej pomoci s nákupmi a dodaním liekov bude banskobystrická samospráva  informovať v priebehu dňa.

Autor: (tom), Foto: FB mesto BB