FOTO: Vo štvrtok štartuje Parkour Meeting Banská Bystrica 2016

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

V Banskej Bystrici sa v dňoch14. – 17. júla 2016 bude konať už 6. ročník medzinárodného podujatia Parkour Meeting. V našom meste sa parkour trénuje už od roku 2005 a je tu preto vybudované výborné zázemie.

Parkour je nesúťažná pohybová disciplína, v ktorej ide o čo najefektívnejší, najrýchlejší a najbezpečnejší presun z bodu A do bodu B, s využitím schopností vlastného tela. Parkour Meeting 2016 s medzinárodnou účasťou parkouristov má za cieľ predstaviť verejnosti túto disciplínu formou workshopov a prednášok. Verejnosť má vstup zdarma.

Oficiálny začiatok šiesteho ročníka je naplánovaný na štvrtok 14. júla 2016 o 18:00 hod. na Zimnom štadióne (Hala B). Workshopov sa záujemcovia budú môcť zúčastniť v dňoch 15. a 16. júla o 14:00 a 18:00 hod. na Zimnom štadióne (Hala B). V Parku pod Pamätníkom SNP o 9:00 hod si všetci priaznivci budú môcť zacvičiť na spoločných rozcvičkách. Súčasťou meetingu je aj sledovanie tréningov parkouristov a premietanie parkourových videí.

Natália Luptáková za organizátorov prezradila niečo z úvodného ceremoniálu:

„Prítomní si počas otvorenia budú môcť vypočuť aj novú a pravdepodobne prvú slovenskú parkourovú pieseň od mladého a talentovaného bratislavského rapera Playera s názvom Umenie pohybu.“ 

Medzi parkouristov zavíta tohto rokuy do mesta pod Urpínom hosť svetového formátu z Francúzska Yoann „Zephyr“ Leroux. Organizátori s ním pripravujú jednu špecialitu.

„Hoci len na pár minút, v piatok o 17:00 plánujeme, ak vyjde počasie a niečo sa nepokazí, zaplniť s parkouristami banskobystrické Námestie SNP,“

dodáva Luptáková. Viac informácií získate na http://www.parkourmeetingbb.mozello.sk/ .

plagat parkour meeting

Zdroj: Parkour Meeting, Foto: Dodiak Lukáč a Mirka Chabadová