FOTO: Veľkonočné Námestie SNP ponúka návštevníkom pestrý kultúrny program s trhmi

KULTÚRA
0 /

Na banskobystrickom Námestí SNP, ktoré zdobí aj veľkonočná breza, sú otvorené stánky pre predajcov aj s pódiom. Viacerých návštevníkov potešia ľudovo-umelecké výrobky s tematikou sviatkov jari a kultúrny program.

V piatok 22. marca Veľkonočné námestie v roztancovali malí folkloristi z Detského folklórneho súboru Radosť v Banskej Bystrici a svojím umeleckým talentom vyčarili úsmev na tvári nejednému návštevníkovi.

V sobotu 23. marca popoludní kraľovali na Námestí SNP tvorivé dielne. K povinnej výbave správnych kúpačov patrí aj veľkonočný korbáč.  Matúš Fiľo učil malých aj veľkých ako si vyrobiť takýto korbáč. Nechýbala ani tradičná rozprávka Žabí kráľ v podaní Divadla na hojdačke.

Tvorivé dielne boli aj v Stredoslovenskom múzeu –  Thurzovom dome, kde si mohli záujemcovia mohli vyrobiť  farebnú veľkonočnú kraslicu.

V pondelok 25. marca o 16:00 hod. budú  Veľkonočným námestím  znieť veselé pesničky Romana Buhoveckého a Joja Mareša pre malých aj veľkých. Kultúrny program pokračuje aj počas ďalších dní do 27. marca 2024.

V utorok 26. Marca o 16:00 hod. vystúpi na pódiu DFS Dupkáčik pri ZŠ Spojová 14 s programom „Od Gregora do Martina“. V stredu 27. marca o 16:00 hod. to bude veľkonočný program ZUŠ J. Cikkera „Privítajme sviatky jari“.

Zmena programu je vyhradená. Aktuálne informácie o prípadnom zrušení jednotlivých vystúpení v prípade nepriaznivého počasia budú zverejnené na stránke www.banskabystrica.sk.

Návštevníkom je na Veľkonočnom námestí k dispozícii takmer 20 stánkov. V ponuke sú kraslice, prútené korbáče, kvetinové ikebany, umelecké predmety z kože a dreva, medovníky, domáce pekárenské i cukrárenské výrobky, med, medovina či výrobky z včelieho vosku a ďalšie.

Zdroj: (tom) mesto BB, Foto: FB