FOTO: Kabaret Teatro Tatro zavíta 14. apríla 2024 do Kúpeľov Sliač, môžete byť pri tom

KULTÚRA
0 /

KABARET TEATRO TATRO je pokusom o návrat do čias, keď kabaret bol miestom bujarej zábavy, ale aj miestom, kde vznikali nové smery v umení. Vďaka agentúre Mana môžete vidieť toto jedinečné predstavenie v nedeľu 14. apríla 2024 o 18:00 hod. v Kúpeľoch Sliač – kino Palace.

Teatro Tatro

Teatro Tatro je voľné zoskupenie hercov, režisérov, výtvarníkov a nadšencov, ktorým učarovalo divadlo. Je to živý organizmus, usilujúci sa o najvyššiu umeleckú kvalitu. Škála pôsobenia tohto súboru je naozaj široká – od štúdiových predstavení, cez pouličné produkcie, happeningy, až po vlastné šapitó, či maringotku, s ktorými hosťovali v mnohých krajinách Európy i v Kanade.

Počas svojej vyše tridsaťročnej existencie prešlo Teatro Tatro niekoľkými tvorivými obdobiami, až dospelo k vlastnému osobitému rukopisu, v ktorom výrazové prostriedky nemajú hranice a v ktorom sa objavujú prvky všetkých divadelných žánrov.

Teatro Tatro je rokmi overená značka a na divadelnej mape Slovenska je neprehliadnuteľným fenoménom. Divadelné formy a témy spracúvané Teatrom Tatrom spája tradícia ľudového divadla, ktorá je na Slovensku dávna a ktorá je pre súbor silným inšpiračným zdrojom.

Teatro Tatro chce i naďalej prinášať témy blízke čo najširšiemu okruhu ľudí, zrozumiteľnou formou cibriť vkus a prirodzenú múdrosť človeka ctiaceho tradíciu a zároveň konfrontujúceho tradíciu so súčasnosťou, neznižujúc pritom estetické a už vôbec nie etické nároky na umenie. Takým je aj aktuálne predstavenie Kabaret.

Kabaret

Je slobodné územie – miesto, kde sme chránení pred nebezpečenstvom, ktoré na nás číha vonku.  Územie, kam neprenikne zvonka ani choroba, ani chudoba ducha, ani iná pliaga… alebo aj humoristický, niekedy satirický program s hudobnými, speváckymi, tanečnými a scénickými výstupmi.

Presne o tom bude predstavenie TEATRO TATRO v Kúpeľoch Sliač. Ak sa chcete dobre zabaviť so šikovnými umelcami, Kabaret je tá správna voľba.

Autori príbehov: Daniil Charms v preklade Jána Štrassera, Peter Balko, Jakub Nvota, Daša Krištofovičová, Dušan Vicen, Peter Hoferica,
Scenár a réžia: 
Ondrej Spišák
Scéna: František Lipták
Kostýmy: Veronika Vartíková
Hudba: Martin Geišberg, Kamil Mikulčík, Patrik Pačes
Masky: Martin Blizniak
Účinkujú: Vito Bednárik, Martin Geišberg, Róbert Jakab, Zuzana Konečná, Lucia Korená, Rudo Kratochvíl, Lukáš Latinák, Kamil Mikulčík, Martin Nahálka, Peter Oszlík, Patrik Pačes, Agáta Spišáková, Ondro Spišák, Šimon Spišák, Peter Šimun.

Dĺžka predstavenia: 2 hod. 30 minút.  Predstavenie je určené divákom od 15 rokov.

Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji: https://www.ticketportal.sk/event/Teatro-Tatro-Kabaret

Zdroj: Mana a (tom), Foto: Teatro Tatro