CINEMAX BB ponúka filmové novinky King Richard, Hlas lásky, Stratení v raji a Rusalku

Kino
0 /

Prinášame vám prehľad filmových noviniek v banskobystrickom multikine CINEMAX BB v týždni od 18. novembra 2021.Pracovvníci kina prosia návštevníkov, aby v priestoroch kina dodržiavali platné hygienické nariadenia v súvislosti s prevenciou proti šíreniu ochorenia COVID-19. Vzhľadom na platný COVID automat a čiernu farbu nášho okresu majú vstup do premietacích sál iba zaočkovaní návštevníci a deti.

KING RICHARD

 

Životopisná dráma, USA 144 minút. King Richard je životopisná dráma, natočená podľa skutočného príbehu, ktorý inšpiruje celý svet. Príbeh Richarda Williamsa (Will Smith), trénera a otca svetovo preslávených tenistiek Venus a Sereny, ktorý má geniálny plán ako dostať svoje dcéry z ulíc Comptonu v Kalifornii na svetovú tenisovú scénu.

Hlboko dojemný príbeh ukazuje silu rodiny, vytrvalosť a nezlomnú vieru ako prostriedok k dosiahnutiu nemožného.

HLAS LÁSKY

Životopisná hudobná dráma, Kanada a Francúzsko 126 minút. Filmová fikcia inšpirovaná životom speváckej super hviezdy Céline Dion. Quebec, koniec 60. rokov, Sylvette a Anglomard privítajú vo svojej rodine 14. Dieťa – Aline.

V rodine Dieuovcov prevláda celý život hudba a keď Aline vyrastie, objavia v nej prekrásny dar, jej zlatý hlas. Keď si jej hlas vypočuje hudobný producent Guy – Claude, napadne ho iba jediná vec – urobiť z Aline najväčšiu svetovú speváčku.

S podporou svojej rodiny a pod skúseným vedením Guy – Clauda, z ktorého neskôr vznikne láska, budú spolu písať príbeh neobyčajného osudu. Životný príbeh o kanadskej hudobnej senzácii Aline Dieu.

STRATENÍ V RAJI v utorok 23. novembra o 18:20

Road movie komédia, Švajčiarsko a Česko 76 minút. Evžen sa síce narodil a vyrástol vo Švajčiarsku, ale pretože bol vždy tak trochu bohém, rozhodol sa opustiť tamojší buržoáznej svet, kam príliš nezapadal. Po tridsiatke sa presťahoval do Prahy, odkiaľ jeho otec naopak v roku 1968 emigroval a už sa tam potom nikdy nevrátil.

Evžen sa aj napriek dospelému veku nie je schopný postaviť svojmu dominantnému otcovi, pre ktorého je Česko a Praha dávno zabudnutá minulosť. Jediné, na čom mu záleží, je dobrá povesť a slušne zarábajúci súkromná zubárska prax vo švajčiarskom Berne.

Evžen naopak v Prahe prevádzkuje vysnívaný hudobný klub, zažíva tu osudovú lásku, ale aj osudové nešťastie. Nakoniec to vyzerá, že sa bude musieť do Švajčiarska predsa len na chvíľu vrátiť …

RUSALKA – Artmax opera v stredu 24. novembra o 18:00

 

Opera, Španielsko 180 minút. Najúspešnejšia premiéra minulej sezóny tentoraz na veľkých plátnach kín. Nesmierne dramatická inscenácia režiséra Christofa Loya podčiarkuje ľudský i etický rozmer Dvořákovho príbehu.

Taktovka Ivora Boltona prináša divákom strhujúci hudobný príbeh netušených rozmerov o láske a zrade. Titulnú úlohu prvý raz naštudovala fenomenálna, čoraz úspešnejšia a vo svete známejšia ASMIK GRIGORIAN. Jej herecký a spevácky prejav si zaslúžil veľké množstvo ocenení a pozitívnych recenzií.

Ária „Měsíčku na nebi hlubokém“ v jej podaní dostáva celkom nový umelecký rozmer. Teatro Real tak na scénu uviedlo prvotriednu inscenáciu, ktorú sa jednoznačne oplatí vidieť a hlavne počuť!

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/.

Zdroj: CINEMAX BB, Foto: ilustračné