Zo školských lavíc do ulíc Banskej Bystrice

SPRÁVY
3 /

Druhý ročník projektu „Vzdelanie je budúcnosť“, ktorý organizuje Euroatlantické centrum, opäť vyvrcholí orientačným behom vybraných žiakov banskobystrických  základných škôl naprieč mestom v „srdci Európy“.

Finále projektu sa uskutoční vo štvrtok 19. apríla 2018 s oficiálnym zahájením na Námestí Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici. Projekt je realizovaný s finančnou podporou mesta Banská Bystrica.

„Vo štvrtok vyvrcholí druhý ročník projektu behom naprieč historickým centrom Banskej Bystrice. Do tohto ročníku podujatia sa zapojilo 6 základných škôl, z ktorých boli na základe ich aktivity vybraných celkovo 30 žiakov,“

hovorí jedna z organizátoriek Tatiana Horváthová.

Finále projektu je obohatené o množstvo nových kultúrnych inštitúcií, ktoré budú slúžiť ako stanoviská orientačného behu a v ktorých budú preverené vedomosti žiakov o Banskej Bystrici a jej histórii, s dôrazom na  prácu v kolektíve, rýchlosť, ale aj šikovnosť.

V prvej časti projektu sa uskutočnilo 6 interaktívnych hodín na základných školách mesta, kde sa členovia Euroatlantického centra a zároveň študenti Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov so žiakmi rozprávali o Európskej únii, jej činnosti a fungovaní.

„Hodina začala krátkym výkladom prostredníctvom prezentácie, ktorej cieľom bolo plynulo prejsť k diskusii so žiakmi. Na postup do finále bolo potrebné absolvovať vedomostný test a aktívne sa zapájať do diskusie. Cieľom tohto projektu je zvýšiť povedomie žiakov o Európskej únii a vzbudiť u nich záujem o túto problematiku,“

dodáva  Horváthová.

Projekt „Vzdelanie je budúcnosť“ organizuje Euroatlantické centrum s finančnou podporou mesta Banská Bystrica. Partnermi podujatia sú Fakulta politických a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, Múzeum Slovenského národného povstania, Radnica mesta Banská Bystrica, Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici, Kancelária prezidenta Slovenskej republiky, Dom Matice slovenskej v Banskej Bystrici a Stredoslovenské múzeum – Thurzov dom.

 

Zdroj: Euroatlantické centrum BB, Foto: ilustračné