Nevyhadzujte oblečenie, ktoré už nenosíte, môže pomôcť iným

SPRÁVY
2 /

Hádam každý má v skrini kúsok oblečenia, ktorý už dlhú dobu nenosí. Až keď skriňa praská vo švíkoch, prichádza na rad upratovanie šatníka.

Poznáte to: „Čo ak sa mi to ešte zíde… čo ak schudnem… čo ak priberiem… a na veci, ktoré reálne nosíme ostáva vyhradená jediná polička.“

Ak sa však dokážeme rozlúčiť s niektorými kúskami oblečenia, získame hneď dve výhody. Budeme mať miesto pre veci, ktoré aktuálne nosíme, a tým dobrý pocit z pekne upratanej skrine a za druhé – môžeme pomôcť iným.

A práve na takúto pomoc sa zamerali študentky a študenti z Katedry sociálnej práce Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, v spolupráci s Centrom dobrovoľníctva. Zorganizovali zbierku zimného oblečenia a detských kníh pre ľudí v núdzi v zariadeniach miest Banská Bystrica a Zvolen.

Takáto zbierka sa organizuje každoročne, ak ste ju nestihli tento rok, môžete sa k nám pridať nabudúce. Veci sa zbierajú v priestoroch hlavného vchodu pri vrátnici Pedagogickej fakulty na Ružovej ulici v Banskej Bystrici.

„Sme radi, že ľudia sa pridali k našej aktivite a spoločnými silami sme zozbierali 13 vriec zimného oblečenia. Zbierka je súčasťou service learningového projektu študentiek a študentov Pedagogickej fakulty UMB, ktorý vedie mladých ľudí k občianskej angažovanosti.“

povedala vedúca Katedry sociálnej práce doc. PhDr. Alžbeta Brozmanová Gregorová, PhD.

Zúčastniť sa zbierky oblečenia pre ľudí v núdzi, je príležitosťou pre každého, prispieť svojou troškou k dobru, zvlášť v období pred Vianočnými sviatkami.

Autor: Eva Hupková, Foto: PF UMB