Kraj obnovuje DSS Prameň v Banskej Bystrici

SPRÁVY
3 /

Nová strecha a nové ubytovacie priestory pre klientov. Podkrovie Domova sociálnych služieb Prameň v Banskej Bystrici prechádza v týchto dňoch rekonštrukciou.

Do konca augusta tu vzniknú nové ubytovacie priestory pre 16 klientov. Kraj na rekonštrukciu vyčlenil zo svojho rozpočtu približne 450 000 eur.

Stavebné práce zabezpečujú zamestnanci krajského stavebného sociálneho podniku. Na stavbu v rámci kontrolného dňa zavítal aj predseda BBSK Ján Lunter.

„Som rád, že naše krajské organizácie si už zvykli využívať služby stavebného sociálneho podniku, čoho príkladom je aj táto rekonštrukcia. Zraniteľným ľuďom a dlhodobo nezamestnaným poskytuje sociálny podnik prácu, cez ktorú opätovne nadobúdajú pracovné návyky, čo im dáva lepšiu pozíciu na trhu práce. Naši pracovníci majú na konte už viacero podobných rekonštrukcií a na všetkých pracoviskách si ich prácu a ochotu chválili.“

DSS Prameň poskytuje sociálne služby dennou a týždennou formou pobytu zdravotne postihnutým deťom a dospelým, občanom s mentálnym postihnutím a s duševnými poruchami. V súčasnosti je sociálne zariadenie z dôvodu opatrení voči ochoreniu Covid-19 uzatvorené.

Zdroj: Lenka Štepáneková, Foto: BBSK