Kašper to skúšal v Smere, SNS aj ako nezávislý. Napokon skončil v Kollárovom Sme Rodina.

SPRÁVY
9 /

Podľa facebookovej stránky hnutia Sme Rodina – Boris Kollár sa v utorok 29. januára 2019 konalo 1. koordinačné stretnutie predsedov krajských rád tohto hnutia, kde sa rozoberal plán práce pre jednotlivé kraje na najbližší mesiac. Banskobystrický kraj na tomto stretnutí reprezentoval mestský a krajský poslanec Igor Kašper.

Na župana to bez politickej podpory nevyšlo

Ten istý Igor Kašper ešte do februára 2017 ako mestský poslanec pôsobil v koaličnom klube SMER-SD, SNS, SDKÚ-DS. Z neho vystúpil pred krajskými voľbami, v ktorých kandidoval na župana. Keďže vtedy ho na krajskej úrovni nepodporili strany vládnej koalície ani opozície, išiel ako „nezávislý“, čo pred verejnosťou komentoval slovami:

Nespolieham sa na podporu bratislavských novinárov a politikov, spolieham sa na ľudí zdola. O víťazovi sa snažia politici rozhodnúť v zákulisí. Ja odmietam tieto politické hry.“

Vo volebnej kampani útočil na Jána Luntera rovnako ako aj na Mariana Kotlebu. Súboj o bystrického župana však napokon Kašper prehral, ale stal sa aspoň nezaradeným krajským poslancom.

Na primátora to nevyšlo ani s politickou podporou

V minuloročných komunálnych voľbách Igor Kašper kandidoval na primátora mesta už s podporou stredopravých strán SaS, OĽaNO, KDH, Sme Rodina – Boris Kollár a Progresívne Slovensko.

Pred novinármi a zástupcami pravicových strán vtedy zatĺkal aj svoju prihlášku do Smeru. Vedúca regionálnej kancelárie Smeru Ľubica Buranová  na Kašperovo vyjadrenie zareagovala priamo na jeho tlačovej konferencii slovami:

„Pán Kašper, nechcete poopraviť to, čo ste práve povedali? Ak áno, ja Vám tú prihlášku za 10 minút prinesiem. Mňa mrzí, že nehovoríte pravdu ani pred zástupcami ostatných politických strán.  Ja som tú prihlášku do Smeru osobne preberala od Vás 23. marca 2015.“

Následne sme do redakcie dostali kópiu ním vlastnoručne vyplnenú a podpísanú prihlášku s dátumom 23. marca 2015. Druhá strana obsahovala jeho životopis s osobnými údajmi. Je to dôkaz, že tento kandidát na primátora Banskej Bystrice v tejto veci verejne klamal.

Známe je i to, že o pár mesiacov neskôr, keď ho v Smere neprijali za člena, Igor Kašper ponúkal spoluprácu aj Slovenskej národnej strane. Podľa krajského predsedu tejto strany v Banskej Bystrici Štefana Tureka ho v strane predstavil jeho dlhoročný kamarát a vtedajší mestský poslanec Karol Konárik ml.

„Igor Kašper ma navštívil, na stretnutí prejavil záujem byť členom SNS a zároveň ako ekonóm pôsobiť aj v odbornom kabinete predsedu strany Andreja Danka,“

povedal pre náš portál Štefan Turek. Ani to neprešlo.

Teraz to skúša v hnutí Sme Rodina – Boris Kollár

V súboji o post primátora Banskej Bystrice  síce Kašper proti Jánovi Noskovi neuspel, ale stal sa aspoň mestským poslancom. Po hlasnej kampani sa po voľbách zrazu odmlčal, neprišiel ani na decembrové slávnostné skladanie poslaneckého sľubu.

V tom čase vraj dovolenkoval v Thajsku, podľa informácií z jeho okolia býval priamo vo vile predsedu Sme Rodina Borisa Kollára, ktorý ho napriek nevôli niektorých členov presadil do regionálnych štruktúr svojho hnutia v Banskej Bystrici.

Kľukatá politická dráha „nezávislého“ Igora Kašpera tak rok aj niečo pred parlamentnými voľbami 2020 predbežne končí u Borisa Kollára. Na jej ďalšie pokračovanie si musíme ešte počkať…

kasper a kollar

 

Autor: (tom), Foto: ilustračné a Facebook