EKO Fest po prvýkrát v Banskej Bystrici

SPRÁVY
0 /

Občianske združenie Enviro Future, ktoré sa už vyše 10 rokov venuje environmentálnemu vzdelávaniu, pripravilo pre Banskobystričanov EKO Fest.

EKO Fest ako prvý ekologický festival v meste pod Urpínom sa uskutoční v sobotu 22. júna 2019 od 10:00 hod. v priestoroch nového komunitno – coworkingového centra 365.labb na Lazovnej ulici číslo 5. Pre účastníkov je pripravený bohatý program, inšpiratívne prednášky, zaujímavý workshop a počas dňa bude prebiehať aj SWAP Banská Bystrica (vzájomná výmena oblečenia).

Téma udržateľnosti je v posledných dňoch v médiách, či na sociálnych sieťach čím ďalej tým viac skloňovaná. Organizátorky z Enviro Future hovoria:

 „Ak aj Tebe záleží na životnom prostredí, tak ti budú veľmi známe pojmy ako udržateľná móda, slow beauty či zero – waste. A ak aj nie, tak nevadí, príď na EKO Fest 22. júna a dozvieš sa viac informácií.“

EKO Fest odštartuje prednáškami. Na prvej Zuzka Dutková z organizácie Platforma udržateľnosti porozpráva základné fakty o fungovaní módneho priemyslu v súčasnosti a prečo tento systém nie je dlhodobo udržateľný. Pokračovať budú odborníčky Eva a Eňa z organizácie Modrá púpava, ktoré potvrdia z vlastných skúseností, že aj v kozmetike je možné rešpektovať prírodu, zdravie a prirodzenosť.

A na záver Dada Trombitášová porozpráva na tému zero – waste v domácnosti – alebo ako aj obyčajný človek môže malou zmenou urobiť neobyčajne veľa.

„Po načerpaní teoretických vedomostí zamestnáme trošku ruky a v spolupráci s obchodom NEBALené vám na workshope ukážeme, ako si jednoducho vyrobiť ekologické tablety do umývačky, tablety do WC či šumivé bomby do kúpeľa,“

dopĺňajú organizátorky.

Festivalový deň nám spríjemní oddychová zóna, detský kútik a čerstvá káva. Chutné vegánske jedlo bude hneď za rohom v Záhrade – CNK, kde sa v ten deň budú konať Vegánske hody. Počas dňa budete môcť navštíviť stánky organizácií, ktorých produkty spĺňajú kritérium pomalého životného štýlu.

„Pozývame každého, komu záleží na životnom prostredí a šetrnom life style. Zoberte partnerov, kamošov, rodinu či známych a príďte na EKO Fest načerpať inšpiráciu ako pomôcť zachrániť našu plánetu,“

uzatvárajú organizátorky EKO Festu.

Spoluorganizátorom akcie je LINK Coworking a komunitno – coworkingové centrum 365.labb. Podujatie sa uskutočňuje s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica. Lístky si zakúpite na www.linkcoworking.sk.

Zdroj: Eva Ščepková , Foto: ilustračné