Dvaja mŕtvi muži pod Donovalmi

SPRÁVY
0 /

Horská záchranná služba na svojej facebookovej stránke informuje o sobotňajších prípadoch úmrtia dvoch mužov vo veku 52  a 49 rokov pod Donovalmi, ku ktorým boli privolaní horskí záchranári, ale už im nedokázali pomôcť.

Dve resuscitácie pod Donovalmi

Vo večerných hodinách požiadalo Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby z Banskej Bystrice o súčinnosť HZS. Išlo o resuscitáciu 52 – ročného muža z Čiech, ktorý sa nachádzal v obci Buly. Na miesto boli vyslané aj posádky Rýchlej záchrannej pomoci (RZP) a Rýchlej lekárskej pomoci RLP.

Všetky posádky, vrátane záchranárov HZS z Veľkej Fatry, dorazili na miesto takmer súbežne. Muža, ktorý sa sťažoval popoludní v ten deň na bolesti na hrudi, sa napriek vyše hodinovej resuscitácií zachrániť nepodarilo.

„Hodinu po nahlásení prvej udalosti sa s HZS opätovne spojilo OS ZZS Banská Bystrica so žiadosťou o pomoc pri KPR. Tentoraz išlo o 49 – ročného muža, nachádzajúceho sa v chate Nad tajchom v oblasti Harmanec pod Donovalmi. Išlo o nedostupný terén. Po príchode záchranárov HZS prebiehala už resuscitácia posádkou RLP, ktorú na miesto priviezol jeden s mužov z chaty,“

uvádza Horská záchranná služba.

Aj v tomto prípade, bohužiaľ, resuscitácia nebola úspešná. Po jej ukončení transportovali záchranári HZS posádku RLP ku sanitnému vozidlu. V neskorých nočných hodinách záchranári priviezli terénnym vozidlom HZS na miesto nešťastia aj obhliadajúceho lekára a príslušníkov PZ SR. Po obhliadke záchranári HZS nabalili telo nebohého a transportovali ho ku hlavnej ceste, kde ho odovzdali pohrebnej službe.

Zdroj: HZS, Foto: ilustračné