Čiastočná uzávierka cesty I/66 kvôli oprave mosta pri Slovenskej Ľupči

SPRÁVY
9 /

Polícia v Banskej Bystrici upozorňuje vodičov na čiastočnú uzávierku cesty 1/66 v súvislosti s opravou mosta pri Slovenskej Ľupči. Cestná uzávierka bude postupná.

Čiastočná uzávierka cesty je plánovaná pre nasledovné etapy:

od 24. 06. 2019 do 08. 07. 2019, prvá etapa smer Banská Bystrica – Brezno,

od 09. 07. 2019 do 24. 07. 2019 druhá etapa smer Brezno – Banská Bystrica.

„Počas čiastočnej uzávierky cesty bude na komunikácii osadené prenosné dopravné značenie. Pri realizácii stavby bude riadenie dopravy cez deň zabezpečené regulovčíkmi a cez noc svetelnou signalizáciou,“

informuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Po moste na frekventovanej ceste I/66 do Brezna pri odbočke do Slovenskej Ľupče prejde denne vyše 18 tisíc vozidiel, z toho je takmer 2 600 nákladných. Ako ukázali výsledky meraní, je vo veľmi zlom technickom stave.

Hoci pred dvomi rokmi tento dôležitý most prešiel čiastkovou opravou, zdá sa, že to veci nepomohlo. Potvrdila to aj hovorkyňa Slovenskej správy ciest Lucia Karelová:

„Výsledky diagnostiky upozornili na zlý stavebno – technický stav mosta pri odbočke do Slovenskej Ľupče z hľadiska únosnosti. Príčinou je zatekanie celého objektu vrátane jeho nosnej konštrukcie a spodnej stavby.“

Aktuálne je na moste pri zúženom cestnom profile znížená rýchlosť na 50 km/hod. V tejto fáze stavebných prác pôjde o statické podopretie mostného objektu.

Zdroj: KRPZ BB a (tom) , Foto: ilustračné