Tatran na silné bratislavské VKP nestačil, odohral vyrovnané dva sety + HLASY

ŠPORT
0 /

Banskobystrickí volejbalisti sa v 7. kole Niké extraligy privítali v Slovenskej Lupči volejbalistov VKP FTVŠ UK Bratislava. Favorit zápasu z hlavného mesta SR nenechal nič na náhodu a stretnutie zvládol v troch setoch.

Hráči ŠVK Tatran Banská Bystrica – Slovenská Ľupča do každého zápasu nastupujú ako nováčik extraligy, preto s takmer každým bojujú ako s favorizovaným tímom. Tatran väčšinou v prvom sete viedol, aj keď hráči VKP hrali sústredene a stále sa doťahovali. Súperovi z Bratislavy lepšie vychádzal servis a pripísal si niekoľko es najmä zásluhou Trubača. Ani hráči Tatranu sa však nenechali zahanbiť a predviedli mnoho skvelých obranných ale aj útočných momentov. Za stavu 15:19 bystrický tréner Martin Nemec zobral oddychový čas a jeho zverencom sa podarilo dotiahnuť stav, no i tak tesne prehrali 21:25.

druhom sete sa Bratislavčanom podarilo získať najmä vďaka bezchybnému servisu náskok a viedli v pomere 13:5. ŠVK nepomohol ani vyžiadaný oddychový čas a nepodarilo sa im tento náskok vyrovnať, a preto ho s prehľadom vyhral tento set VKP, skončil sa z bystrického pohľadu 16:25.

Po druhom sete, kde jasne dominovalo VKP, sa ŠVK snažilo zabojovať o výsledok a získať pre seba tretí set, aby sa zápas predlžil minimálne o ďalší štvrtý. Zlepšil sa servis, koncentrácia, príjem, bloky, útok. Priebeh bol v prvej polovici vyrovnaný a nikomu sa nepodarilo vytvoriť si výraznejší náskok. Diváci svojich domácich borcov povzbudzovali a tešili sa s nimi z každého bodu, ako by bol víťazný. VKP robili viac chýb pri servise a tým pomohli ŠVK získať viac bodov. V druhej polovici tretieho setu si hostia vytvorili náskok v pomere 16:22, ŠVK sa nevzdávalo, no napriek obetavej hre, kedy často hráči končili v šmýkačke na zemi, sa nepodarilo volejbalistom Tatranu stav zvrátiť, prehrali aj 3. Set, a to v pomere 19:25 a zároveň celý zápas 0:3 na body.

Fakty o zápase:

ŠVK Tatran Banská Bystrica-Slovenská Ľupča – VKP FTVŠ UK Bratislava 0:3 (-21, -16, -19)

Rozhodovali: Niklová a Smolko, Hráči zápasu: Marek Machovec (ŠVK Tatran Banská Bystrica-Slovenská Ľupča) – Samuel Fekete (VKP FTVŠ UK Bratislava). Diváci: 320.

ŠVK TATRAN: Hlaváč 0, A. Veselý 5, Machovec 8, Badáň 7, M. Veselý 6, Baslar 5, liberá Priškin a Kalina (Urbančok 1, Uhrin 1, Záchenský 1).

VKP FTVŠ UK: Červenák 6, Marjov 5, Gabko 2, Trubač 8, Billich 11, Vančo 19, libero Ľ. Nemec (Fekete 4).

Hlasy po zápase:

Martin Nemec, tréner ŠVK Tatran: „V prvom rade gratulujem súperovi k víťazstvu. Bolo to jednoznačne zaslúžené víťazstvo a pre nás to malo opäť veľa pozitív aj negatív. Najväčším pozitívom bolo, že sme sa v prvom sete z tej veľkej bodovej priepasti dokázali opäť vrátiť do zápasu. Chlapci z lavičky ukázali bojovnosť. V treťom sete sme opäť hrali vyrovnanú partiu, ale súper bol lepší, skúsenejší.“

Marek Machovec, hráč Tatrana: „Trápili sme sa na prihrávke a potom sme nemohli hrať kombinačne. Útočiaci hráči sa následne nevedeli presadiť na sieti. Naopak, nekazili sme toľko podanie, čo bolo pozitívne.“

Robin Pělucha, tréner VKP FTVŠ UK: „Ďalšie z povinných víťazstiev. Sme radi, že sme si z chuti zahrali a máme pred sebou voľný víkend a po ňom sa pripravíme na odvetu pohára so Svidníkom.“

Program:

Najbližšie sa volejbalisti Tatrana Banská Bystrica predstavia v pohárovom zápase na palubovke súpera v stredu 8. novembra o 19.00 hodine v Komárne. Ligový duel odohrajú v sobotu 11. novembra o 16.00 hodine vo Svidníku.

Tabuľka:

Autor: (job, ŠVK Tatran), Foto: ŠVK Tatran (Lenka Holčíková)