FOTO-VIDEO: Bystrickí futsalisti uhrali cennú remízu s majstrom republiky

1 /

V 15. kole najvyššej slovenskej ligy vo futsale privítala MIBA Banská Bystrica úradujúceho majstra Slovenska Pinerolu Bratislava. Očakával sa náročný a dôležitý duel pre našich Banskobystričanov, ktorí stále bojujú o účasť v play-off, čo sa aj potvrdilo.

Od začiatku zápasu mali hostia viac z hry, ale do vyložených šancí sa v úvodných minútach nedostávali. Bratislavská Pinerola sa ujala vedenia v 11. minúte, keď Šporánek z pravej strany umiestnil strelu k žrdi a prekonal domáceho brankára Škubáka. Domáci sa v prvom polčase len spodaricky dostávali do šancí. Jednu z nich nevyužil Greško, keď vo vyloženej šanci opečiatkoval hornú žrď Herkovej brány. V závere prvého polčasu hostia tiež nastrelili brvno, takže do šatní sa išlo za stavu 0:1.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním spraviť niečo s výsledkom. Hneď v 22. minúte mali možnosť priameho kopu, ktorý zahrával Kohút. Prvý jeho pokus brankár Herko vyrazil, no na druhý z následnej strely nemal nárok – 1:1. O necelé dve minúty sa Pinerola dostala opäť do vedenia. Využila zlé napádanie Bystričanov a Hájek v mikrosúboji obstrelil vybiehajúceho Škubáka – 1:2. V 33. minúte po ´vyhodení´ lopty od domáceho brankára sa presadil cez dvoch hráčov súpera Rafanides, loptu posunul Greškovi a ten vyrovnal na 2:2. Bratislavčania však rýchlo odpovedali z protiútoku, zužitkoval ho Javnický2:3. O minútu neskôr sa dostal do dobrej príležitosti Rafanides. Bol v nej faulovaný a následný pokutový kop zo šiestich metrov premenil domáci brankár Škubák3:3. V záverečných minútach hrali hostia power-play, z ktorej mohli paradoxne streliť víťazný gól domáci, ale opustenú bránu nedokázali trafiť ani z dvoch pokusov.

V súboji nováčika a posledného majstra Slovenska sa zrodila remíza. Banskobystričania stále bojujú o účasť v play-off a Pinerola sa naďalej herne trápi, keď v posledných troch dueloch získala len dva body.

Najbližšie sa futsalisti Banskej Bystrice predstavia na palubovke ŠK Makroteam Žilina v piatok 10. februára.

MIBA Banská Bystrica – ŠK Across Pinerola Bratislava 3:3 (0:1)

Góly: D. Kohút, R. Greško, D. Škubák (penalta) – F. Šporánek, T. Hájek, M. Javnický. ŽK: M. Konder – P. Štrbák, S. Marušinec. Rozhodovali: Ježík a Šlapka. Diváci: 350.

Zostava MIBA Banská Bystrica: D. Škubák (M. Mráz) – M. Konder „K“, R. Dlhoš, I. Marko, R. Greško, S. Pecník, J. Kuník, F. Rafanides, D. Kohút, L. Ríša, P. Peniak, P. Tužinský

Vyjadrenie po zápase:

Rastislav Kollár (tréner B. Bystrice): „Uvedomujúc si silu súpera sme sa od začiatku zápasu snažili brániť čo najzodpovednejšie. Aj napriek tomu sme sa v niektorých situáciách dopúšťali chýb, no z toho prameniace šance súpera sme blokovali v posledných možných momentoch, alebo ich pochytal brankár Škubák. V prvom polčase sme tak inkasovali iba raz. V druhej časti sme vždy skóre dorovnali, pretože sme boli v porovnaní s prvým polčasom odvážnejší v útoku. Škoda, že sme inkasovali po zbytočných chybách. V záverečnej power-play súpera sme dvakrát minuli prázdnu bránku.”

Ostatné výsledky 15. kola: FTVŠ UK Bratislava – FK Dragons Podolie 4:5, Slov-Matic FOFO Bratislava – MFsK Nitra 5:4, Futsal Team Levice – Wild Boys´02 Bratislava 4:6, MFK Tupperware Nové Zámky – ŠK Makroteam Žilina – odohrá sa 7. februára

1 Slov-Matic FOFO Bratislava A 15 14 0 1 125 : 30 42
2 ŠK Pinerola Bratislava 15 10 4 1 82 : 31 34
3 FTVŠ UK Bratislava A 15 10 0 5 59 : 61 30
4 ŠK Makroteam Žilina 14 6 3 5 59 : 56 21
5 FK Dragons Podolie A 15 5 5 5 70 : 63 20
6 Futsal Team Levice A 15 6 2 7 51 : 62 20
7 MFK Tupperware Nové Zámky A 14 5 2 7 56 : 82 17
8 Wild Boys ’02 Bratislava 15 4 1 10 43 : 78 13