Všetky naše mužstvá s cennými výhrami, Rakytovce a Podkonice na čele súťaží + HLASY

0 /

V nedeľu sa v tretej a štvrtej futbalovej lige predstavili v siedmom kole všetky naše tímy z okresu Banská Bystrica a všetky svoje zápasy vyhrali! Treťoligové Rakytovce si po výhre v Bánovej držia prvé miesto v tabuľke o skóre pred Martinom a štvrtoligové Podkonice po hokejovom výsledku v Čiernom Balogu kraľujú v tejto súťaži, keď triumfovali vo všetkých siedmich dueloch v rade. Potešil nás i Badín víťazstvom v Pliešovciach a v tabuľke si drží tretiu pozíciu, na štvrtú sa dostala Šalková po plnom bodovom zisku v Hájnačke. Vyhral aj Medzibrod doma s Tisovcom a už sa priblížil k stredu tabuľky.

III. LIGA

Rakytovce sa iba s jedným hráčom zapožičaným z banskobystrickej Dukly predstavili v nedeľu dopoludnia v Bánovej, ktorá bojuje o špicu súťaže. V prvom polčase sa hral pohľadný treťoligový futbal. Na prvú šancu diváci museli síce čakať až do 25. minúty, keď sa individuálne presadil náš Greško, no jeho strela nemierila medzi tri žrde. V 28. minúte pohrozili aj domáci, po centri z ľavej strany sa do zakončenia dostal Hundák, no taktiež mieril vedľa bránky. O minútu to spoza šestnástky skúšal Duvnjak, lopta však skončila nad brvnom svätyne Kosu z Bánovej. V 35. minúte prišla najväčšia šanca prvého polčasu, po chybe v radoch hostí prihral Kothaj loptu Jasenovskému, no jeho strelu gólman Höger fantasticky nohou zneškodnil. Dve minúty pred polčasovou prestávkou opäť pohrozili domáci, po rýchlej akcii z ľavej strany však Hundákovú strelu obrana Rakytoviec odvrátila na roh.

V druhom polčase tempo hry upadlo a bolo jasné, že kto dá gól vyhrá. Bližšie k nemu boli domáci už v 47. minúte, no po centri na zadnú žrď Jasenovský strieľal nad bránku. V 58. minúte našiel náš Kohút za obranou dlhým pasom Greška, ale jeho strela preletela tesne vedľa ľavej žrde. Rozhodujúci okamih zápasu sa zrodil v 86. minúte, keď po individuálnej akcii Holuba sa lopta dostala k Vavákovi, ten poslal prudký center, ktorý v sklze umiestnil do bránky Marchuk0:1. Rakytovce si tak v ťažkom zápase pripísali tri body a môžu sa pripravovať na ďalší domáci zápas o týždeň v nedeľu 20. Septembra, kedy o 15.00 hodine privítajú na svojom ihrisku Žarnovicu.

Autor gólu Rakytoviec Vladyslav Marchuk po zápase v Bánovej uviedol: „Klobúk dole pred všetkými chalanmi. Od začiatku zápasu až do konca sme hrali koncentrovane. Musím vyzdvihnúť celé mužstvo. Od brankára, obranu, zálohu až útok to bolo fantastické. V prvom polčase nás podržal brankár. Čo sa týka gólu, tak bola to situácia z tréningu, to čo trénujeme a to čo tréner od nás chce. Ako krajný hráč je potrebné zatvárať zadnú žrď. S Jarom Vavákom, ktorý nahral na gól, máme takú súhru spolu. Vedel som, kde asi bude dávať loptu a v sklze som ju dopravil do bránky.“

(fb FK Rakytovce + cb úprava)

Bystricoviny oslovili po zápase aj trénera Rakytoviec Petra Venglarčíka: „Bol to nás najlepší výkon za sedem kôl, ktorý sme predviedli z hľadiska organizovanej hry a defenzívneho postavenia i taktického zámeru. Mali sme s tým trošku problém v predchádzajúcom domácom zápase s Krásnom nad Kysucou, takže sme sa na to zamerali cez týždeň. Pre mňa je prekvapením s akou ľahkosťou sme v Bánovej tento problém eliminovali, prišli sme sem s iným spôsobom hry. Súper bol veľmi zdatný. Myslím si, že nám vyšla táto taktika i jednotlivé výkony na určitých postoch boli na štandardnej úrovni. Išli sme trpezlivo za troma bodmi a dokázali napokon zlomiť súpera. Máme k dispozícii 17 – 18 hráčov a aj tí z lavičky prispeli k tomu, že sme boli dnes úspešní. Vážim si všetkých, ktorí hrajú aj ktorí čakajú na šancu. V Bánovej ukázali aj hráči z lavičky, že sú hladní po víťazstve. Chcem vyzdvihnúť prístup všetkých.“

Venglarčík sa vyjadril i k tomu, že za Rakytovce v Bánovej nastúpil iba jeden futbalista z banskobystrickej Dukly, no i napriek tomu náš celok ťažký zápas vyhral: „Aj keď sme nastúpili tentoraz iba s jedným hráčom z Dukly, tak chcel by som povedať, že akýkoľvek futbalista Dukly je pre nás dôležitý z hľadiska konkurencie schopnosti našich hráčov a sme vďační za to, že môžeme mať k dispozícii aj týchto futbalistov z druholigového mančaftu Banskej Bystrice. A vážim si aj ich prístup k zápasom, ktoré za nás hrajú.“

TJ Jednota Bánová – FK Rakytovce 0:1 (0:1)
Gól: 86. Marchuk. Rozhodoval: Burger. ŽK: Bičan, Mráz – Kohút. Diváci: 300.

ZOSTAVA RAKY: Höger – Kolláti, Griglák, Gaško, Kohút – Sojka, Neušel – Gonda, Duvnjak (62. Holub), Marchuk (88. Konder) – Greško (69. Vavák)

Ostatné výsledky: Námestovo – R. Sobota 4:1, Martin – L. Hrádok 2:1, Kalinovo – Oravské Veselé 0:0, Fiľakovo – Čadca 3:1, L. Štiavnica – Kováčová 0:4, Lučenec – Zvolen 2:0, Krásno n. Kys. – Žarnovica 4:1.

1. RAKYTOVCE 18b, 2. Martin 18b, 3. Námestovo 17b, 4. Fiľakovo14b, 5. Oravské Veselé 14b, 6. Bánová 13b, 7. R. Sobota 13b, … 13. Žarnovica 4b, 14. Zvolen 3b, 15. L. Hrádok 1b, 16. Čadca 0b.

IV. LIGA

V štvrtej lige sú stále stopercentné Podkonice, ktoré vyhrali aj siedmy zápas v súťaži v Čiernom Balogu. Tam sa veru v nedeľu diali veci. A to hneď od začiatku duelu. Už v 1. minúte hostia zahrávali roh. Center Chrobáka na zadnú žrď v záklone hlavou usmernil do bránky Selecký0:1.Domáci pohrozili v 9. a 13. min strelami z diaľky. Pokusy Peťka a Nepšinského boli však nepresné. V 16. min. po centri Seleckého z pravej strany sa v šestnástke s loptou efektne otočil Sedliak a strelou k pravej žrdi prekonal domáceho brankára Hermanského – 0:2. Kto by očakával, že líder súťaže sa poľahky dopracuje k trom bodom, bol na omyle. O malú chvíľu totiž po skvelej krížnej strele domáceho Pančíka gólman Gábriš jeho pokus vytlačil, zdalo sa, že na roh, ale lopta zostala v hre a jeden z domácich prihral pred bránkou voľnému Peťkovi a ten pohotovo znížil na 1:2. V 25. min. mohlo byť vyrovnané, ale domáci kanonier Mózer mieril v dobrej pozícii mimo troch žrdí. Potom pozornosť domáceho Hermanského vyskúšali z priamych kopov Dlhoš a Selecký. Brankár Partizánu bol pripravený. Čo nevyšlo hosťom, to vyšlo domácim. V 40. min. mali výhodu priameho kopu, ktorú Mózer dokonale využil. Strelou ponad múr trafil do šibenice – 2:2. Hostia sa nechceli zmieriť so stratou dvojgólového vedenia. Ako polčas začali, tak ho aj ukončili – teda gólovo. Lopta putovala od Gábriša cez Chrobáka a Kostúrika až k Sedliakovi, ktorý uzatvoril polčasový gólový účet – 2:3.

Do druhého dejstva nastúpili Baločania so snahou o vyrovnanie a náš celok so snahou o zvýšenie vedenia. V 46. min. dlhým pasom z obrany Dlhoš našiel Seleckého, ale ten mieril nepresne. Ten istý hráč pohrozil aj v 55. min. Jeho krížna strela sprava len tesne minula bránku. V 61. min. mal na hlave gól Kostúrik, ale center Lihana pred ním jemne tečoval domáci obranca Pečovský. Balog hrozil predovšetkým vďaka individuálnej zručnosti Mózera, ktorý sa napokon aj presadil v 64. minúte. Prekličkoval sa až do šestnástky a prízemnou strelou prekonal Gábriša – 3:3. Remízový stav však trval len štyri minúty. Aktivitou hýriaci Selecký v predbránkovom priestore našiel Sedliaka a ten pohodlne do odkrytej bránky skompletizoval hetrik – 3:4. Zápas sa v tejto fáze prelieval z jednej na druhú stranu. Gólový účet zápasu napokon uzatvoril ten, kto ho aj otvoril – Selecký. Najvyššie vyskočil na center z pravej strany a jeho hlavička po odraze od brvna skončila v sieti – 3:5. Diváci na Čiernom Balogu videli zaujímavý a kvalitný futbalový zápas s množstvom gólov, individuálnym futbalovým umením a s trojgólovým strelcom.

K zápasu sa vyjadril hrajúci tréner Podkoníc Braňo Slobodník: „Vedeli sme, že dnes bude proti nám hrať veľmi kvalitné a veľmi dobre pripravené mužstvo. Ale kvalita bola aj na našej strane. Zápas sme začali výborne hneď v prvej minúte gólom a potom ďalším. Aj keď domáci vyrovnali stav, hneď sme odpovedali tretím gólom a do kabín sme išli opäť s vedením. Na druhý polčas sme nastúpili ako veľmi dobrá partia a čo sme si povedali, to sme presne aj splnili, i keď sme dostali gól na 3:3, ale stále sme verili, že tu budeme bodovať. Hneď sme dali gól ´Sedlom´ a priklincovali sme ich najkrajším gólom hlavou, ktorý dal ´Sego´. Bolo veľmi rýchle tempo, všetkých musím pochváliť za výkon a striedajúci hráči ´Boby´, ´Capo´ a ´Uhlo´ naskočili neskutočne na výbornú. Zas klobúk dole pred našimi fanúšikmi, ktorí nás povzbudzovali na jednotku. Opäť bolo počuť Podkonice do toho, jednoducho fantázia. Teraz nás doma čaká Hajnáčka, na ktorú sa veľmi tešíme a chceme potvrdiť tri body doma.“

Strelec troch gólov Podkoníc Martin Sedliak povedal: „Prišli sme na horúcu pôdu na Balog. Vedel som, že to bude ťažký zápas a že na malom ihrisku bude padať veľa gólov. To sa aj potvrdilo. Ako každý zápas, tak aj tento, sme podali kolektívny výkon. Dva góly z piatich padli znovu do prázdnej bránky. Týždeň odpočinku mi prospelo, keďže som už hráč v rokoch. Celé mužstvo podalo a podáva výborne výkony. Ideme od zápasu k zápasu. O týždeň máme doma Hájnačku, všetkých na tento duel pozývam.“

K zápasu sa vyjadril i manažér klubu, zároveň aj jeden z trénerov Podkoníc Roman Patráš: „Za super počasia na vynikajúcom ihrisku s dobrými arbitrami a pred veľmi peknou návštevou to bola oslava futbalu. Okrem minimálne piatich ďalších šancí na oboch stranách padlo dovedna osem gólov, z toho Mózerov a Seleckého zásahy boli určite do zvučky GBS. Domáci s výborným ´Pečkym´ a Mózerom hrali výborne, ale dnes bola naša defenzíva vynikajúca a ofenzíva s trojgólovým Sedliakom a vynikajúcim Seleckým jednoducho nezastaviteľná. Bravó Balog! Bravó Podkonice! Dnes sa do Medveďova určite oplatilo prísť. Super zápas. Malo to všetko – góly, šance a zdravé emócie či už na ihrisku alebo v hľadisku. A presne o tom je futbal na dedine.“

(mrp + cb úprava)

ŠK Partizán Čierny Balog – FK Podkonice 3:5 (2:3)

Góly: 18. Peťko, 40. a 64. Mózer – 1. a 78. D. Selecký, 16., 45. a 68. M. Sedliak. Rozhodoval: Kaštan. Diváci: 480.

V nedeľu sa predstavil tretí Badín na ihrisku v Pliešovciach. Prvý polčas sa hral dobrý futbal so šancami na oboch stranách, ktorý sa musel divákom páčiť. Domáci sa mohli ujať vedenia už v 5.min, keď rýchly protiútok zakončoval Purdek, jeho strelu obrana hostí zblokovala na roh. Z neho išla lopta na hlavičku Bobora a poslal ju tesne vedľa. Ďalšiu príležitosť na skórovanie mali Pliešovce v 15. min., keď po ľavej strane ušiel Vreštiak, ale z uhla opečiatkoval žrď. Badínčania však futbalovo a kombinačne prevyšovali súpera a išli do gólovej príležitosti v 20. minúte, keď sa po rohu dostal k odrazenej lopte Ševčík, ale proti stálo brvno. Hostia sa dočkali gólu v 30. minúte, pekne zakombinovali v strede ihriska, Ševčík kolmo vysunul Ota Malíka, ktorého domáci nedovolene faulovali v pokutovom území. Nariadenú penaltu premenil sám faulovaný hráč – 0:1. Malík mohol zvýšiť o dve minúty, keď si nabehol na center, ale pred bránkou minul. Badínčania si v závere polčasu nedali pozor na domácich a v 44. minúte ešte vytlačil brankár Sršeň strelu na brvno, ale na následnú dorážku Kudlíka už nemal nárok – 1:1.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia. V 48. minúte sa na hranici šestnástky k lopte dostal Oto Malík, ktorého tečovaná lopta prekvapila brankára – 1:2. Tento moment sa ukázal ako rozhodujúci. Domáci kondične odišli a nedokázali sa dostavať do gólových príležitosti. Badín kontroloval priebeh zápasu. Vypracoval si ďalšie šance na zvýšenie skóre. Najväčšiu nepremenil v 72. minúte, keď prízemný center cez päťku minul Urgelaa o dve minúty na to sa ocitol ešte sám pred brankárom Malík, ale trafil len domáceho brankára, odmietol tak hetrik. Zahodené príležitosti mohli hostí mrzieť. Futbalisti Pliešoviec v závere vrhli všetky sily do útoku, zatlačili súpera, ale zo závaru nedokázali napokon vyrovnať.

Autor dvoch gólov Badína Oto Malík po zápase uviedol: „Zo začiatku bol zápas vyrovnaný, mali sme pár streleckých príležitosti. Ujali sme sa vedenia, keď ma kolmo vysunul do šestnástky Lukáš Ševčík a pred gólovým zakončením ma faulovali. Penaltu som rutinérsky premenil. Tesne pred koncom polčasu domáci vyrovnali, čo nás nezlomilo a na začiatku druhého polčasu sme opäť vyhrávali mojou zásluhou. V priebehu druhého polčasu sme mali viac čistých príležitosti na zvýšenie skóre. V posledných desiatich minútach nás super zatlačil na našej polovici, ale podarilo sa nám výsledok ubrániť a zápas doviesť do víťazného konca. S výsledkom a predvedenou hrou sme spokojní.“

(ih + cb úprava )

TJ Tatran VLM Pliešovce – ŠK Badín 1:2 (1:1)

Góly: 44. Kudlík – 30. a 48. Malík (prvý z 11m). Rozhodoval: Konček. Diváci: 120.

Šalková hrala na pôde ambicióznej Hájnačky, ktorá v predchádzajúcich zápasoch uhrala dobré výsledky. Dalo sa teda očakávať, že domáci budú pokračovať v nastúpenom trende. V prvom polčase sa hral vyrovnaný duel. Náš celok si vypracoval čistú šancu v piatej minúte, Vučkovič z päťky trestuhodne prestrelil. Hájnačka si vyloženú príležitosť v prvom dejstve nevypracovala. Do druhého nastúpili Šalkovčania ako vymenení. Mali po celý čas územnú prevahu, ale i šance, ktoré spálili. Dobrota zahodil dve stopercentné a Mikulec jednu. Spomenúť však treba aj jednu vynikajúcu príležitosť domácich, po ktorej sa triaslo brvno Gnidovej svätyne. V 85. minúte sa Šalková dočkala. Po rohu Dobrotu si zadák Hájnačky Genský hlavou strelil vlastný gól – 0:1. Bola to studená sprcha pre domáci tím, ktorý sa nestihol z tohto momentu ani poriadne spamätať a prehrával 0:2. V závere ešte vyviezol loptu dobre hrajúci Peter Dobrík, nezištne prihral Dobrotovi a ten trafil pekne pod brvno. Víťazstvo Šalkovej sa zrodilo až na konci stretnutia, no je vzhľadom na priebeh duelu zaslúžené.

Po zápase Bystricoviny oslovili trénera Šalkovej Mareka Jobka: V prvom polčase nám trochu viazla súhra a nebol som spokojný s niektorými výkonmi jednotlivých hráčov. Chýbala nám ponuková činnosť a aj z tohto dôvodu sme mali slabší prechod do útoku a ťažko sme sa dostávali do šancí. V druhom polčase sme boli o poznanie aktívnejší, vypracovali sme si veľké šance, ktoré sme ale nepremenili. Pri prvom góle kopol dobre rohový kop Dobrota a domáci obranca nešťastne zahlavičkoval do vlastnej siete. Druhý gól padol po rýchlom protiútoku, keď Peťo Dobrík korunoval svoj výborný výkon vyvezením lopty do rozhodenej obrany a finálkou vysunul Dobrotu, ktorý prestrelil brankára. Myslím si, že naše víťazstvo je úplne zaslúžené.

FC 98 Hájnačka – FK Šalková 0:1 (0:0)

Góly: 85. Genský (vlastný), 90. Dobrota. Rozhodoval: Považan. Diváci: 100.

Medzibrod privítal v nedeľu na svojom štadióne Tisovec, ktorý nevyskladal jedenástku a prišiel iba s desiatimi futbalistami (brankár + deväť hráčov). Domáci začali proti oslabeným hosťom aktívne. Do vedenia ich poslal Mišiak, ktorý si po štandardke spracoval loptu na pätke a strelou k žrdi ju v jedenástej minúte umiestnil do siete – 1:0. O minútu neskôr Tréger vysunul Galka a ten obstrelil brankára Tisovca – 2:0. Gólovú štvorminútovku Medzibrodu zavŕšil opäť Mišiak, ktorého center na prekvapenie divákov i aktérov na ihrisku skončil v sieti – 3:0. Za jasného stavu potom domáci zvoľnili tempo, čo využili hostia na zníženie z penalty v 32. minúte zásluhou Švantnera3:1. Pred prestávkou mohol zápas ešte viac zdramatizovať Szczepaniak, ale gólman Škubák si s jeho nájazdom poradil. Po prestávke mohol navýšiť skóre v prospech nášho tímu Tréger, ale minul prázdnu bránku. Na druhej strane sa mohli hostia vrátiť do zápasu, ale Škubáka zachránila žrď. V zostávajúcom čase už dominovali domáci, ale ďalší gól už nepriniesla tutovka Podmanického a v závere aj hlavička Šípku mierila mimo priestor troch žrdí.

Brankár a zároveň tréner Medzibrodu Dominik Škubák hodnotil výhru nasledovne: „V tomto zápase nie je čo hodnotiť. Odohrali sme najhorší zápas v sezóne. Dali sme rýchlo na 3:0, ale nedokázali sme z toho vyťažiť nič. Chýbal nám pokoj na kopačkách a zápas, kde sme mali jasne dominovať, keďže sme hrali proti desiatim od začiatku, sme mohli paradoxne aj prehrať, čo by bol vrchol toho ako sme pristúpili k zápasu. Súper mal šance i v tom počte v akom bol. Pri našich gólových príležitostiach sme boli nedôslední a stálo nás to strach o výsledok.“

TJ Sokol Medzibrod – MŠK Tisovec 3:1 (3:1)

Góly: 11. a 14. Mišiak, 12. Galko – 32. Švantner (z 11m). Rozhodoval: Súhrada. Diváci: 150.

Ostatné výsledky: Príbelce – Poltár 2:1, Detva – Tornaľa 2:0, S. Ďarmoty – Hriňová 4:0.

Najbližšie sa v 8. kole štvrtej ligy predstavia doma až tri naše tímy. Vedúce PODKONICE privítajú v nedeľu 20. septembra o 15.00 hodine Hájnačku, ďalej tretí BADÍN hostí na svojom štadióne Detvu a napokon MEDZIBROD si zmeria sily s Pliešovcami. Na ihrisko súpera cestuje znovu už štvrtá ŠALKOVÁ, predstaví sa v Tisovci, ktorý azda už vyskladá doma futbalovú jedenástku.

1. PODKONICE 21b, 2. Tornaľa 17b, 3. BADÍN 15b, 4. ŠALKOVÁ 12b, 5. Príbelce 11b*, 6. S. Ďarmoty 11b, 7. Poltár 11b, 8. MEDZIBROD 9b, 9. Č. Balog 8b, 10. Pliešovce 6b, 11. Hájnačka 5b, 12. Detva 4b*, 13. Tisovec 3b, 14. Hriňová 0b**.