Z Bystrice do Zvolena a priamo na večeru na Bali, všetko je možné v Little Bali

PR
0 /

Ázijská kuchyňa je stále viac a viac vyhľadávanou vďaka svojej ľahkosti jedál a pozitívnym účinkom na metabolizmus a telo človeka. Jednou z takých je aj indonézska kuchyňa, ktorá okrem spomínaného prináša aj skutočný pôžitok z dokonalého pokrmu. Túto úžasnú symbiózu chutí môžete zažiť už aj v srdci Zvolena – v novootvorenom bistre, ktoré je súčasťou konceptu Little Bali.

Cestu zdravého životného štýlu a ľahkých jedál vyhľadáva mnoho z nás. Ak sa skĺbi s čerstvosťou surovín, ich dokonalým vyvážením a príjemnou atmosférou miesta, kde sa ponúka, môže to byť skutočný zážitok.

Takýto zážitok môžete zažiť na čarovnom Bali. Aby ste však nemuseli cestovať tak ďaleko, tento čarovný ostrov „prišiel“ do Zvolena. So sebou priniesol pravú chuť indonézskej kuchyne, ktorú môžete vyskúšať v novej reštaurácii vo Zvolene – v Bali BISTRO, len kúsok od pešej zóny.

Indonézske bistro priamo z Bali

Bali BISTRO je jedným z komponentov projektu Little Bali, ktorý prináša na stredné Slovensko kúsok exotiky. „Little Bali je výnimočný projekt, ktorý spája indonézsku kuchyňu, masáže, jogu a umenie. Ide o štyri silné elementy, ktoré z veľkej časti reprezentujú spôsob života ľudí na Bali,” hovorí Július Polónyi, zakladateľ projektu Little Bali.

Spojenie indonézskych chutí

Bali BISTRO vo Zvolene, to sú hlavne chute a kuchyňa z ostrova Bali.Okrem toho tu však nájdete aj jedlá typické pre celú indonézsku oblasť. „Cieľom projektu bolo priniesť na Slovensko čo najviac tradičného z indonézskych regiónov. Spomedzi všetkých indonézskych jedál sme vybrali také, ktoré čo najvernejšie reprezentujú indonézsku kuchyňu. Ochutnať tak u nás môžete jedlá ako sotoayam, rempeyek, nasigoreng či gado-gado,”  vysvetľuje Július Polónyi.

Iný rozmer indonézskej kuchyni určite dávajú výrazné koreniny a aromatické bylinky, ktoré spolu s ryžou, čerstvou zeleninou, či morskými plodmi a mäsom dotvárajú dokonalú kombináciu chutí.

Degustačná večera

Ak teda chcete spoznať indonézsku kultúru a zažiť chute ostrova Bali, projekt Little Bali je pre vás tým pravým. Možno však nie ste z tých, ktorí radi vyhľadávajú ázijskú kuchyňu. Aj tak však tomu dajte šancu. Určite si nájdete to svoje. A ak chcete komplexne „pochopiť“ indonézsku kuchyňu, odporúčame vyskúšať degustačnú večeru v Bali BISTRO. Na nej ochutnáte niekoľko indonézskych špecialít vrátane welcome drinku a dezertu.

Bali BISTRO nemá byť miestom, kde sa prídete len najesť. Chceme, aby sa u nás hostia cítili čo najlepšie, a aby náš koncept vnímali ako miesto zážitkov. Aj preto si u nás okrem jedál z klasického à la carte menu môžu vychutnať aj nezabudnuteľné degustačné večere pod vedením nášho balijského šéfkuchára,” dodáva Polónyi.

Rodený Balijčan v kuchyni

Indonézska kuchyňa je veľmi jednoduchá. Pestrosť jej dávajú najmä použité koreniny a bylinky, ktorú ju celú dotvárajú. To, aby jedlo bolo naozaj perfektné, sa však naučiť nedá. Takto ho vie pripraviť len rodený Balijčan. Preto v Bali BISTRO vsadili na istotu a celá kuchyňa funguje pod vedením šéfkuchára z Bali.

„Náš Leo je absolútny profesionál. V kuchyni je ako doma a v indonézskych chutiach a surovinách sa vyzná absolútne dokonalo. Okrem toho je vždy usmiaty, pozitívny a voči každému srdečný presne tak, ako je to na Bali zvykom. Vďaka tomu sa naši hostia môžu tešiť nielen na chutný, ale aj dokonale autentický zážitok,” konštatuje Július Polónyi.

Pred chutným jedlom treba zrelaxovať

Ak chcete, aby váš deň bol naozaj výnimočný, rezervujte si pred večerou výbornú Bali masáž. Tú, podobne ako v prípade kuchára, vykonávajú profesionálne masérky priamo z ostrova Bali. Balijská masáž je často označovaná aj ako luxusná, a to najmä preto, lebo „okrem“ toho, že je relaxačná a liečebná, budete krásne voňať a cítiť sa ako na zámku. Ak si chcete užiť večer vo dvojici, určite využite možnosť párovej masáže. V spojení s kvalitným jedlom, výborným vínom a príjemnou atmosférou miesta, môžete zažiť úžasný čas s partnerom. Masáž vo Zvolene v Little Bali, môže byť ako skutočná masáž na Bali.

Little Bali nájdete len pár krokov od zvolenského námestia. Okrem bistra a masáží, tu pod jednou strechou nájdete aj jogové štúdio a Bali ART, ktoré prináša na Slovensko ručne vyrábané predmety z pravého teakového dreva, a to priamo od remeselných balijských majstrov.

Viac na littlebali.sk a na sociálnej sieti Instagram.

Zdroj: Little Bali , Foto: ilustračné