Igor Bukovský: Hádka o vakcíne má zakryť ČO?

POLEMIKA
0 /

Na Slovensku sa v súvislosti s pandémiou dejú čudné veci. Miesto riadeného boja s koronou sme svedkami prehlbovania spoločenskej krízy – zdravotnej, politickej, ekonomickej, vzťahovej a emočnej.

MUDr. Igor Bukovský, PhD. je známy slovenský lekár. Absolvoval lekársku fakultu na Jeseniovej fakulte v Martine a lekársku fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Titul PhD. získal v roku 1999 v odbore Normálna a patologická fyziológia  za výskum včasných štádií aterosklerózy. Venuje hlavne otázkam výživy, trendom v oblasti zdravia a životosprávy.

Je členom Americkej dietetickej asociácie, Americkej spoločnosti pre klinickú výživu, Britskej spoločnosti pre výživu a Slovenskej gastroenterologickej spoločnosti. Je autorom množstva odborných kníh a publikácií.

Igor Bukovský

Igor Bukovský

Počas pandémie sa tento slobodomyseľný lekár často vyjadruje k prevencii a liečbe covidu, ktoré u nás nefungujú, ale aj k politickým aspektom koronakrízy. Za svoju otvorenú kritiku nezvládnutého boja s koronavírusom a šírenia chaosu z úrovne slovenskej vlády, ktorá sa potáca od celoplošného antigénového testovania k masívnemu očkovaniu a je zodpovedná za tisícky mŕtvych, si od mainstreamových médií a priaznivcov vládnej koalície, vrátane niektorých vládnych odborníkov, vyslúžil označenie „konšpirátor“

Zaujímavé je, že ľudia mu rozumejú. Populárnymi sa stali jeho pravidelné videá v produkcii TV AKV na Youtube kanáli, ktoré ponúkajú jeho osobné odborné názory na starostlivosť o naše zdravie, vrátane vysporiadania sa s covidom.

Prinášame Vám jeho najnovší príspevok o aktuálnom politickom dianí v súvislosti s vakcínou Sputnik V.

Sme zhrození z toho, čo sa na Slovensku v posledných dňoch deje! Sme zhrození z toho, čo sme tento týždeň počuli na tlačových besedách! Som zhrozený aj z toho, že vinou zanedbanej prevencie a chaosu v riadení stále a zbytočne zomiera na Slovensku príliš veľa ľudí.

Paradoxne, máme najvyššiu úmrtnosť v čase, keď úmrtnosť v iných krajinách klesla, v mnohých dokonca prudko. V čase tohto chaosu a najvyššej úmrtnosti nám minister zdravotníctva odkázal, že za neho niet lepšej náhrady a hlavný hygienik je presvedčený, že v manažovaní infekcie neurobili žiadnu vážnu chybu!

A k tomu politik, ktorý teraz zastáva funkciu predsedu vlády, síce veľmi pravdepodobne nedokáže cítiť hanbu a pocity viny, zato však už začal cítiť veľmi silný, až existenciálny strach a preto sa zamotáva do nových a nových klamstiev, bludov a manipulácií.

 Z toho chaosu a bludov stvoril síce pseudorealitu, do ktorej uväznil mnoho ľudí, ale už cíti a možno aj vie, že tá pseudorealita dostáva prvé vážne trhliny, že je neudržateľná a skôr alebo neskôr sa mu zrúti na hlavu a to mu naháňa priam panický strach.

Igor Matovič

Igor Matovič

Takže produkuje nové a nové klamstvá, z ktorých ho doslova obratom dokážu už usvedčiť aj niektorí tzv. mainstreamoví novinári. Šíri do nášho prostredia nebezpečné bludy a používa zákerné emocionálne manipulácie.

Ostatný týždeň priniesol na Slovensku prehĺbenie súčasnej krízy – zdravotnej, politickej, ekonomickej, aj vzťahovej a emočnej. Najviac k tomu asi prispela téma vakcíny, ktorá je zakončená výzvou k verejnej diskusií. Lenže verejná diskusia o nasadení akejkoľvek vakcíny je nezmysel rovnaký ako verejná diskusia o nasadení ivermektínu alebo podpornej ventilácie, či vitamínu D.

Nechcem žiť v krajine, kde väčšina ľudí dovolí, aby z nich jeden človek urobil poslušných a rezignovaných bláznov a preto sa búrim a kričím a prosím… Človek, ktorý neprestajne šíri bludy a pseudorealitu, sa celkom vedome usiluje zo svojho obecenstva, teda z nás, robiť a urobiť bláznov. Bláznom sa totiž stáva každý, kto prijíma bludy a pseudorealitu ako realitu. A to je cesta do pekla.

Myslím, že by sme si preto mali dať veľký pozor na tieto štyri veci:

1. Aby nás neočkovali napríklad žabacím slizom

2. Aby počas tzv. verejnej diskusie, teda nezmyselnej verejnej hádky, v ktorej sa znovu ocitla celá krajina, aby zase ktosi potichu neodpálil spoločenské rozbušky (napr. bolestnú tému interrupcie) alebo nezrealizoval obrovské štátne zákazky.

3. Aby sme nezabudli, že kým predseda vlády a minister zdravotníctva kúpia, dovezú a podajú neregistrovanú alebo akúkoľvek vakcínu a kým akákoľvek vakcína začne fungovať, budú tu vinou chaosu v riadení a nedostatkom liekov zbytočne a absurdne zomierať stovky ľudí – ako dlho?

Zase všetku pozornosť, energiu a zdroje venujeme niečomu, čo nemôže ovplyvniť aktuálnu kritickú situáciu skôr ako o niekoľko mesiacov – dovtedy nebudeme robiť nič, iba testovať a napínať lockdown, ktorý pácha väčšie škody ako infekcia samotná?

 a) Do nemocníc idú ťažké stavy, pretože nefunguje primárna zdravotná starostlivosť.

– nefungujú všetci praktickí lekári 

– nemajú potrebné informácie

– nemajú potrebné lieky

 b) V nemocniciach nemajú na riešenie ťažkých stavov potrebný personál, pomôcky a lieky.

 c) S týmto netreba urobiť nič? Jediné riešenie je vakcína?

 d) Prečo vlastne predseda vlády a minister zdravotníctva radšej nezabezpečia pre Slovensko dostatok ivermektínu, aby ho bolo možné podávať nielen v nemocniciach, ale hlavne ako prevenciu tým, ktorí sú najviac ohrození?

4. Aby sme sa nestali bláznami, ktorí prijmú bludy a pseudorealitu za svoju realitu – pretože to je naozaj cesta do pekla, ktorého obrysy už v diaľke vytŕčajú z oparu našej hlúposti, lenivosti a zbabelosti…

Zdroj: (tom) a Igor Bukovský, Foto: ilustračné