Prvé testovacie podujatie EYOF 2021 na Štiavničkách presunuté na neurčito

ŠPORT
0 /

Plavecký míting BANSKÁ BYSTRICA CUP 2020, ktorý mal byť aj prvým testovacím podujatím budúcoročného XVI. letného Európskeho olympijského festivalu mládeže v Banskej Bystrici, bude v náhradnom termíne. Organizátori ho určia až po upokojení súčasnej nepríjemnej situácie.

Pôvodne sa obľúbené podujatie, na ktorom mali plavci plniť limity na vrcholné podujatia vrátane olympijských hier, malo konať v posledný marcový víkend v bazéne na Štiavničkách v Banskej Bystrici. V súvislosti s preventívnymi opatreniami na spomalenie šírenia koronavírusu ho organizátori pred viac ako dvoma týždňami presunuli predbežne na koniec apríla. Ani vtedy sa však na Štiavničkách nebude plávať. Medzitým prišla správa z Tokia, že tohtoročné letné olympijské hry nebudú…

Po rokovaní Ústredného krízového štábu a Vlády Slovenskej republiky bola v pondelok 23. marca 2020 vyhlásená ďalšia séria opatrení, ktorými chce štát bojovať proti šíreniu pandémie koronavírusu. Zákaz organizovania hromadných športových, kultúrnych a spoločenských podujatí na celom území SR bol predĺžený až do odvolania.

„Z uvedeného dôvodu sa podujatie Banská Bystrica Cup 2020 neuskutoční ani v náhradnom termíne 25. a 26. apríla 2020. Aj v budúcnosti budeme v plnej miere rešpektovať rozhodnutia zo strany príslušných orgánov vedenia nášho štátu. V prípade priaznivej epidemiologickej situácie sa naše podujatie uskutoční v jesenných mesiacoch tohto roku. Presný termín oznámime po konzultáciách so Slovenskou plaveckou federáciou a Slovenským olympijským a športovým výborom, keďže naše podujatie je zároveň testovacím pre EYOF 2021 Banská Bystrica,“

uviedol manažér a riaditeľ podujatia Milan Záborský z plaveckého oddielu Univerzity Mateja Bela Banská Bystrica.

Organizátori z plaveckého oddielu Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, ktorý oslavuje 25. Výročie svojho vzniku, urobili všetko preto, aby podujatie bolo aj tento rok perfektne pripravené zo všetkých stránok.

„Bohužiaľ, zasiahla vyššia moc. Chápeme vážnosť situácie. V prvom rade je potrebné dbať na zdravie nás všetkých,“

dodal Záborský.

Pre organizátorov EYOF 2021 Banská Bystrica je usporiadanie testovacieho podujatia veľmi dôležité, keďže si môžu vyskúšať svoju pripravenosť na budúcoročný festival. Banská Bystrica a okolie ho budú hostiť od 25. do 31. júla 2021, na stredné Slovensko príde vyše 3 600 športovcov a členov ich realizačných tímov z 50 krajín.

Zdroj: Peter Pašuth, Foto: ilustračné