Na MSR starších žiakov najlepší z bystrických plavcov Šimon Paulíny

0 /

Za účasti 244 plavcov a plavkýň zo 46 plaveckých oddielov a klubov sa počas víkendu uskutočnili v Dolnom Kubíne majstrovstvá Slovenska v plávaní v krátkom bazéne starších žiakov. Banskobystrické plávanie na nich zastupovali plavecké nádeje zo Športového klubu UMB TRIAN, Plaveckého oddielu UMB, Plaveckého kempu a Športového klubu Dukla.

Banskobystrickí starší žiaci v plávaní na medaily nedosiahli. V najlepšom svetle sa na podujatí predstavil reprezentant Športového klubu UMB TRIAN Šimon Paulíny, ktorý si vybojoval štyri umiestnenia medzi osmičkou najlepších slovenských plavcov vo svojej vekovej kategórii.

Šimon Paulíny ŠK UMB-TRIAN: 5. miesto 400m voľný spôsob – 4:32,02, nový osobný rekord, ďalej 6. miesto na 100m voľný spôsob – 57,28, potom 7. miesto na 50m voľný spôsob 26,22 a 8. miesto na 200m polohové preteky 2:28,18, nový osobný rekord.

Na deviatom mieste sa umiestnili Maximilián Medvecký zo Športového klubu Dukla na 200m polohové preteky, Jakub Ivan Dolinský z Plaveckého kempu na 200m prsia, Hugo Marko Brhlík z ŠK UMB TRIAN na 200m prsia a Tomáš Tišliar z Plaveckého oddielu UMB na 100m znak.

Ďalšie najlepšie umiestnenie banskobystrických plavcov zo Športového klubu UMB TRIAN zaknihoval Timotej Tavačiak – obsadil 20 miesto na 200m znak a z Plaveckého oddielu UMB to bola Nina Znášiková, ktorá skončila štrnásta na 100m znak, ďalej Branislav Vavrica bol šestnásty na 200m znak, Lenka Kováčiková dvadsiata na 200m prsia a Matúš Mesároš obsadil dvakrát 21. miesto na 200m znak a 200m prsia.

Počas najbližšieho víkendu v dňoch 6. – 8. decembra pokračujú majstrovstvá Slovenska v plávaní v krátkom bazéne mladších žiakov v Spišskej Novej Vsi a zároveň s nimi v dňoch 4. – 8. decembra i majstrovstvá Európy v krátkom bazéne v Glasgowe.

Autor: Jožo Ivan + cb úprava, Foto: archiv + ilustračné