Kamión v centre mesta v jednosmerke a v protismere

PARKUJEM AKO PAKO
5 /

Banskobystrickí dopravní policajti v pondelok dopoludnia riešili kurióznu situáciu v ulici Na Troskách blízko Europy. Vodič zahraničného kamiónu sa napriek zákazovej značke pustil v protismere do jednosmerky a onedlho v nej aj zaparkoval. Náš čitateľ to zdokumentoval na niekoľkých fotografiách.

Po chvíli dorazila na miesto policajná hliadka, aby zasiahla voči dezorientovanému, ale zrejme aj drzému vodičovi kamiónu s poľskou poznávacou značkou, ktorý flagrantne porušil dopravné predpisy.

Okrem toho, že sa nachádzal s kamiónom v centrálnej mestskej zóne, kde nemal čo hľadať, vošiel bezohľadne do protismeru v jednosmerke a blokoval dopravu, ohrozujúc ostatných vodičov.

Faktom je, že doprava v tejto časti mesta je komplikovaná obzvlášť pre pohyb väčších nákladných vozidiel, ktoré ak môžu prechádzať cez malý kruháč medzi Europou a SC Point, sa niekedy  veľmi ťažko dostanú do priľahlých ulíc.

Ibaže pre domácich i zahraničných vodičov platia rovnaké dopravné predpisy, ktoré musia dodržiavať. Spomínanému vodičovi kamiónu sa to však zjavne nepodarilo a za parkovanie v jednosmerke i v protismere si musel priplatiť…

Autor: (dem) , Foto: PG