Dočasne zaparkovaný v kontajneri

PARKUJEM AKO PAKO
0 /

Isto poznáte našu obľúbenú rubriku „Parkujem ako pako“, do ktorej nám občas posielate fotografie čudne zaparkovaných vozidiel v našom meste. Tentoraz sme do redakcie dostali foto, ktoré síce nemá nič spoločné s autami, ale je tiež o zvláštnom spôsobe parkovania – človeka v kontajneri medzi odpadkami.

Fotografiu chlapíka, ktorý je strčený hlavou v smetnom kontajneri a niečo hľadá, nám poslala naša čitateľka Hana z Fončordy:

„Pod oknami máme kontajnery z blízkeho obchodu, ktoré sú často terčom čističov z radov sociálne slabších skupín obyvateľstva či bezdomovcov. V tomto prípade sa chlapík neváhal ponoriť takmer celý do kontajnera s odpadkami, čo už bolo aj na mňa veľa, preto som to odfotila.“

Tak vznikla fotografia dočasného „kontajnerového parkovania“ človeka hľadajúceho si obživu. Pre niekoho smiešne, inému to môže pripadať ako zlá vizitka ľudí žijúcich na pokraji spoločnosti. Nám to prišlo úsmevné.

Napokon podobné, hoci asi nie tak úsmevné obrazy ľudí prehľadávajúcich kontajnery s odpadom na našich sídliskách, môžete vidieť aj Vy takmer denne. To, čo niekto vyhodí ako nepotrebnú vec, inému ešte poslúži. To, čo sa niekomu bridí, inému pripadá normálne. Taký je život….

Autor: (tom), Foto: čitateľské