Premiéra Petry Vlhovej na MS v zjazdovom lyžovaní , v super G skončila v top 10

0 /

Lyžiarka banskobystrickej Dukly Petra Vlhová má za sebou premiéru na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní v talianskej Cortine d’Ampezzo. V disciplíne super G (superobrovský slalom) skončila na deviatom mieste. Za víťaznou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou zaostala o 0,90 s. Očakávania našej pretekárky boli vyššie, napokon sa musíme uspokojiť aspoň s umiestnením v top 10.

Naša 25-ročná Duklistka v prvej disciplíne na MS na druhom medzičase tretia, neskôr však klesla až na priečku v závere elitnej desiatky. Neurobila výraznejšiu chybu, no priveľa času stratila najmä v spodnej časti trate. V jej jazde sa vyskytlo niekoľko drobných zaváhaní a v tiahlych zákrutách jej pri zmenách ťažiska chýbal esprit.

Zlato získala najväčšia favoritka Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, ktorá v kalendárnom roku 2021 v super G ešte nenašla premožiteľku. Dvadsaťdeväťročná švajčiarska reprezentantka dosiahla o 34 stotín lepší čas ako krajanka Corinne Suterová, tá získala striebro. Bronz putuje do USA zásluhou Mikaely Shiffrinovej, ktorá za víťazkou zaostala o 47 stotín sekundy. Vlhovú delilo od medaily 43 stotín sekundy. Češka Ester Ledecká skončila štvrtá, za Shiffrinovou zaostala o 6 stotín sekundy.

Petra Vlhová tak vo svojej šampionátovej premiére v super G dobyla prvú desiatku, čo sa jej podarilo šiestykrát v deviatom individuálnom štarte. Celkovo to bol jej dvanásty superobrovský slalom vo svetovej špičke, na ZOH pred tromi rokmi skončila na 32. mieste, v seriáli Svetového pohára absolvovala 10 súťaží. Na svahu Olympia delle Tofane pretekala prvýkrát. V cieli hodnotila svoj výkon nasledovne:

„Hodnotím to dobre, ale nie úplne najlepšie. Neurobila som veľké chyby, no dalo sa ísť trošku rýchlejšie, sneh bol mäkší a trošku som sa trápila. Vyskúšala som si trať a beriem to pozitívne smerom do kombinácie.“

Ženy na svetovom šampionáte v Cortine čaká najbližšie v sobotu 13. februára zjazd, v ktorom Petra Vlhová štartovať nebude. Naša lyžiarka sa najbližšie predstaví v pondelok 15. februára v kombinácii, v ktorej bude obhajovať striebro z predchádzajúcich MS.

Výsledky super G žien na MS v Cortine d’Ampezzo:

1. Lara Gutová-Behramiová 1:25,51 min, 2. Corinne Suterová (obe Švaj.) +0,34 s, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,47, 4. Ester Ledecká (ČR) +0,53, 5. Kajsa Vickhoff Lieová (Nór.) +0,65, 6. Marie-Michele Gagnonová (Kan.) +0,78, 7. Tamara Tipplerová (Rak.) +0,87, 8. Michelle Gisinová (Švaj.) +0,89, 9. Petra VLHOVÁ (SR) +0,90, 10. Federica Brignoneová (Tal.) +1,09

Autor: (job), Foto: Zdroj: TASR