Pozvánka na nedeľný večer: V Aule SZU dávajú skvelú komédiu Moje baby, oplatí sa ju vidieť na vlastné oči

KULTÚRA
0 /

V meste pod Urpínom privítame už túto nedeľu skvelé slovenské herečky v divadelnej komédii Moje baby. Predstavenie sa uskutoční 17. marca 2024 o 18:00 hod. v Aule SZU na Bernolákovej 8.

Divadelná komédia Moje baby

Tri generácie žien – dcéra, mama, stará mama a jeden rok v ich živote. Hľadanie strateného otca, hľadanie potenciálneho partnera, hľadanie zmyslu života aj narodenie dieťaťa a jedna smrť. V úlohe starej mamy skvelá Zuzana Kocúriková, v postave jej dcéry alternujú Zuzana Fialová a Anna Šišková, vnučku alternujú Zuzana Porubjaková a Viktória Šuplatová.

 Zuzana Kocúriková

Zuzana Kocúriková

Hra dramatičky Elaine Murphy mala premiéru v roku 2008 na dublinskom divadelnom festivale Fringe a doslova očarila publikum. Čoskoro si dielo vyslúžilo titul najlepšia írska hra rokov 2008 a 2009.

Táto jedinečná komédia z írskeho prostredia má príznačný humor a láskavosť. Tri ženy vo vzájomných monológoch hovoria o všetkom bežnom, neštandardnom, prekvapivom, zásadnom, ale aj príjemne banálne-obyčajnom, čo priniesol jeden rok v ich živote.

Zuzana Fialová

Zuzana Fialová

Hlavné predstaviteľky rozprávajú tak ako im „zobák“ narástol a ich jazyk je naozaj írečitý. Vynikajúce vzájomne sa prelínajúce monológy bez sentimentu a s veľkou dávkou humoru vykresľujú nielen ich vnútorné pocity, ale aj každodenné starosti, radosti, rodinné vzťahy či začlenenie do komunity.

Moje baby – to je príbeh o tom, aké ťažké je byť zodpovednou matkou, ako sa naučiť žiť so svojou samotou a aké prospešné môžu byť hodiny salsy…

Viktória Šuplatová

Viktória Šuplatová

„Pochádzam zo severného Dublinu a zistila som, že v divadelných hrách sa len minimálne objavujú jednoduché ženy z robotníckej vrstvy – ak nejde o prostitútky a kriminálničky. Ženy, o ktorých píšem, sú prototypom tých, ktoré som vo svojej práci stretávala. Tvrdo pracujú, nie sú ani chudobné, ani bohaté,“

povedala o svojej hre autorka Elaine Murphy.

Elaine Murphy

Elaine Murphy

Za vznikom novej divadelnej komédie na Slovensku stojí producentská dvojica Andrej Antonio Leca a Roberto Leca, réžiu hry zverili do rúk Aleny Weisel Lelkovej, o scénografiu sa postaral Juraj Poliak.

Táto komédia určite nie je iba pre ženské publikum, ale aj pre všetkých chlapov, ktorí chcú nahliadnuť do ženského sveta. Veď napokon všetko sa aj v tejto hre točí okolo nich. Hra Moje baby (Little Gem) bola inscenovaná vo viacerých krajinách. V českej metropole už dosiahla niekoľko stoviek repríz.

Moje baby

Moje baby

Napokon môžete si ju pozrieť sami na vlastné oči, výkon troch výborných herečiek stojí za to. Chvíľu sú ich trampoty vtipné, inokedy dojemné, veď nejde o nič viac a o nič menej ako hľadanie strateného otca, partnera aj zmyslu života.

Posledné dni pred predstavením Moje baby si môžete zakúpiť vstupenky na:  https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/moje-baby-banska-bystrica-2024-03-17/.

Autor: (tom), Foto: Z predstavenia Moje baby