Je tu opäť nedeľný Čaj o piatej v Robotníckom dome

KULTÚRA
0 /

Mesto Banská Bystrica pozýva všetkých milovníkov tanca a dobrej zábavy v nedeľu 27. januára 2019 o 17:00 hod. do Robotníckeho domu na príjemný podvečer pri hudbe a tanci „Čaj o piatej“. O dobrú náladu sa postará tanečná skupina s hudbou Trend 2.

Vedúca referátu Robotnícky dom z oddelenia  kultúry MsÚ Lýdia Baranová hovorí:

„V minulosti sa Banskobystričania zabávali v kaviarňach i kultúrnych domoch. Na tieto zábavy si však spomínajú už len skôr narodení obyvatelia mesta. V Robotníckom dome môžu objaviť čaro minulosti pri dobrom čaji a obnovenej tradícii tanečných zábav všetky vekové kategórie.“

MG_0538

Banskobystrická samospráva  v organizovaní hudobno – tanečných zábav pri čaji pokračuje aj v roku 2019.  Jedná o populárnu aktivitu mesta, ktorá sa teší záujmu mnohých Bystričanov, hlavne tých skôr narodených.

Mesto oživilo tradíciu promenádnych koncertov v auguste 2016. Nedeľné “Čaje o piatej” sa počas letných mesiacov konajú v Mestskom parku, v zime a pri zlom počasí prechádzajú do Robotníckeho domu. Januárový čaj sa koná v prebiehajúcej plesovej sezóne, takže súrávny čas na zábavu a tanec.

plagat caj o piatej

Autor: (dem) , Foto: ilustračné