Mesto Banská Bystrica oslávi MDŽ v Robotníckom dome na Čaji o piatej

KULTÚRA
4 /

Blíži sa 8. marec – Medzinárodný deň žien, kedy by sme si už tradične mali uctiť všetky ženy bez rozdielu veku. Tento sviatok prežil generácie aj režimy, takže nikomu nezaškodí ho akceptovať.

Mesto Banská Bystrica nezostáva bokom. Medzinárodný deň žien si pripomenie a oslávi v nedeľu 5. marca 2023 o 17:00 hod. Čajom o piatej v Robotníckom dome.

Takže páni, zoberte najbližšiu nedeľu svoju manželku, partnerku, mamu alebo starú mamu do banskobystrického Robotníckeho domu. Spolu so speváčkami Soňou Kopčanovou a Libušou Mažgútovou aj s ich kapelou sa dobre zabavíte a originálnym spôsobom oslávite MDŽ.

Soňa Kopčanová s kapelou

Soňa Kopčanová s kapelou

Všetky dámy majú na toto podujatie bezplatný vstup, páni za symbolické dve eurá. Otvorená bude aj kaviareň, kde sa budete môcť občerstviť.

„V minulosti sa Banskobystričania zabávali v kaviarňach i kultúrnych domoch. Na tieto zábavy si však spomínajú už len skôr narodení obyvatelia mesta. V Robotníckom dome môžu objaviť čaro minulosti pri dobrom čaji a obnovenej tradícii tanečných zábav všetky vekové kategórie.“

hovorí vedúca Robotníckeho domu Lýdia Baranová. Mesto Banská Bystrica pozýva všetkých na nedeľný Čaj o piatej.

Autor: (tom), Foto: mesto BB a ilustračné