FOTO: Skvelá Rozlúčka s prázdninami v Parku pod Pamätníkom SNP pre tisícky návštevníkov aj s ohňostrojom

KULTÚRA
2 /

O tom, že záver letných prázdnin 2023 nemusí byť smutný, sa mohli vo štvrtok popoludní v Parku pod Pamätníkom SNP presvedčiť tisícky malých aj veľkých Bystričanov i návštevníkov nášho mesta.

Organizátori pripravili pre školákov pestrý program, v ktorom sa našli deti i dospeláci. Tí prišli na pozvanie Petra Pellegriniho a jeho kolegov z Hlasu.

Bolo to veselé štvrtkové popoludnie plné hier a súťaží pre deti, zábavy a kultúry v príjemnom počasí.  Vyvrcholením zaujímavého programu bol nádherný večerný ohňostroj. Návštevníkov to príjemne naladilo na zahájenie nového školského roka v pondelok 4. septembra.

Program tohtoročnej Rozlúčky s prázdninami začal od 15:00 hod. hrami a súťažami pre deti, odmenou ktorých boli sladkosti a žetóny na pripravené atrakcie s nafukovacími skákacími hradmi,  šmýkľavkami i kolotočom.

V kultúrnom programe  predviedli  svoje umenie tanečníci a tanečníčky z tanečnej školy K-Dance. Po nich sa na pódiu predstavila známa spevácka skupina TWiiNS , ktorú tvoria dve sestry – dvojičky Veronika a Daniela Nízlové. Ich vystúpenie bolo zamerané na deti v štýle Zlatej brány.

Zlatým klincom večerného kultúrneho programu bol  populárny slovenský raper Majk Spirit, ktorý dokázal správne vyhecovať nielen mladé publikom, ale roztancoval aj jeho dospelácku časť.

Zaujalo aj vystúpenie nášho špičkového žongléra Stana Mečiara s jeho originálnou lightshow. Po majstrovských tanečných kreáciách reprezentantiek K-Dance prišiel na rad očakávaný ohňostroj, ktorý stál skutočne za to a nadšení diváci ho odmenili potleskom na otvorenej scéne.

Na rozlúčkovom podujatí s letnými prázdninami nechýbalo ani chutné občerstvenie a skvelá atmosféra. Návštevníci odchádzali z areálu Parku pod Pamätníkom SNP nabití pozitívnou energiou do ďalších dní.

Autor: (tom), Foto: FB