FOTO: Lúka plná farebných výtvorov škôl v Europe opäť rozprúdi Banskú Bystricu + hlasovanie

KULTÚRA
0 /

V Europa Shopping Center v Banskej Bystrici sa aj tento rok koná podujatie s názvom „Vajcová lúka“. Pestrofarebné výtvarné stvárnenia nadrozmerných kraslíc z rúk kreatívnych žiakov základných a jednej materskej školy už zdobia centrálny priestor prízemia centra. Celá verejnosť sa aj prostredníctvom sociálnych sietí môže zapojiť do hlasovania o najkrajšie z nich.

Vajcová lúka minulý rok zburcovala verejnosť keď príspevky na sociálnej sieti dosiahli zásah až 40 000 ľudí. Tento rok organizátori očakávajú minimálne podobný úspech, keďže sa do súťaže zapojil takmer dvojnásobný počet škôl z Banskej Bystrice a okolia. Po prvýkrát tiež centrum k príprave vajíčka oslovilo aj materskú školu. Pilotným zapojením škôlky chce otestovať kreatívny potenciál menších detí a vyhodnotiť tak ich prípadné širšie zapojenie v ďalšom ročníku.

Na prípravu vajíčka mali deti 2 týždne a pravidlá súťaže im umožnili slobodný výber techniky zdobenia. O tom, že sa svojej úlohy chopili naozaj zodpovedne a kreatívne, svedčia už vystavené jedinečné výtvory umiestnené v centre.

Deti poňali zadanie umelecky aj hravo. Každý výtvor je originálnym stvárnením ich vlastnej výtvarnej predstavivosti, za čo im patrí náš obdiv. Takto aj nám dospelým otvárajú nové horizonty výtvarnej fantázie. Ďakujeme im zároveň aj za to, že sa priestor nášho centra ich tvorbou premenil na jednu nádhernú, pozitívne nabitú oázu radosti z prichádzajúcej jari,

popisuje výtvory žiakov Marek Polomský, Marketing manager Europa SC.

Hlasovanie za najkrajšie vajíčko je už na sociálnej sieti Europa SC spustené a trvá do 5. apríla 2023. V tento deň, krátko pred začiatkom veľkonočných sviatkov, sa o 18:00 hod. v centrálnej zóne Europy uskutoční aj vyhlasovanie výsledkov za účasti zapojených škôl, detí, učiteľov, rodičov a vítaná je aj široká verejnosť.

Víťazným sa stáva ten výtvor, ktorý počas obdobia trvania súťaže získa najviac „like“ kontaktov a jeho tvorcovia si užijú jedinečný zážitok v podobe dňa stráveného v Bounce parku. Okrem hlavnej výhry tento rok centrum plánuje odmeniť všetky zúčastnené deti a správa centra chystá aj mimoriadnu Cenu Europy.

V uplynulom ročníku sa napätie tesne pred ukončením hlasovania dalo doslova krájať a konečný výsledok bol veľmi tesný. Pozývame preto všetkých záujemcov, aby si výtvory detí prišli pozrieť aj naživo a boli tak súčasťou širšej komunity, ktorú sa naše centrum snaží v spolupráci so školami vytvárať,“

dodáva Polomský, ktorý okrem zapojenia detí do tvorby vajíčok oceňuje aj mimoriadnu snahu a angažovanosť všetkých pedagógov či vychovávateľov zapojených škôl.

Súčasťou veľkonočnej prezentácie centra sú aj mini trhy so sezónnym sortimentom. Spolu s pestrofarebne rozkvitnutou lúkou tak môžu návštevníci načerpať množstvo inšpirácií na nadchádzajúce veľkonočné obdobie.

Zdroj: Essence communications , Foto: ESC Banská Bystrica