Do Banskej Bystrice príde v marci skvelá komédia Moje baby + súťaž o lístky

KULTÚRA
0 /

Onedlho privítame v meste pod Urpínom skvelé slovenské herečky v divadelnej komédii Moje baby. Predstavenie sa uskutoční 17. marca 2024 o 18:00 hod. v Aule SZU na Bernolákovej 8. Prinášame aj súťaž o lístky.

Moje baby

Tri generácie žien – dcéra, mama, stará mama a jeden rok v ich živote. Hľadanie strateného otca, hľadanie potenciálneho partnera, hľadanie zmyslu života aj narodenie dieťaťa a jedna smrť. V úlohe starej mamy skvelá Zuzana Kocúriková, v postave jej dcéry alternujú Zuzana Fialová a Anna Šišková a vnučku alternujú Zuzana Porubjaková a Viktória Šuplatová.

Hra dramatičky Elaine Murphy mala premiéru v roku 2008 na dublinskom divadelnom festivale Fringe a doslova očarila publikum. Čoskoro si dielo vyslúžilo titul najlepšia írska hra rokov 2008 a 2009.

 Zuzana Kocúriková

Zuzana Kocúriková

Táto írska komédia má príznačný humor a láskavosť. Tri ženy vo vzájomných monológoch hovoria o všetkom bežnom, neštandardnom, prekvapivom, zásadnom, ale aj príjemne banálne-obyčajnom, čo priniesol jeden rok v ich živote.

Hlavné predstaviteľky rozprávajú tak ako im „zobák“ narástol a ich jazyk je naozaj írečitý. Vynikajúce vzájomne sa prelínajúce monológy bez sentimentu a s veľkou dávkou humoru vykresľujú nielen ich vnútorné pocity, ale aj každodenné starosti, radosti, rodinné vzťahy či začlenenie do komunity.

Zuzana Fialová

Zuzana Fialová

Moje baby – to je príbeh o tom, aké ťažké je byť zodpovednou matkou, ako sa naučiť žiť so svojou samotou a aké prospešné môžu byť hodiny salsy…

„Pochádzam zo severného Dublinu a zistila som, že v divadelných hrách sa len minimálne objavujú jednoduché ženy z robotníckej vrstvy – ak nejde o prostitútky a kriminálničky. Ženy, o ktorých píšem, sú prototypom tých, ktoré som vo svojej práci stretávala. Tvrdo pracujú, nie sú ani chudobné, ani bohaté,“

povedala o svojej hre autorka Elaine Murphy.

Elaine Murphy

Elaine Murphy

Za vznikom novej divadelnej komédie na Slovensku stojí producentská dvojica Andrej Antonio Leca a Roberto Leca, réžiu hry zverili do rúk Aleny Weisel Lelkovej, o scénografiu sa postaral Juraj Poliak.

Táto komédia určite nie je len pre ženské publikum, ale aj pre všetkých chlapov, ktorí chcú nahliadnuť do ženského sveta, veď napokon všetko sa aj v tejto hre okolo nich točí. Hra Moje baby (Little Gem) bola inscenovaná vo viacerých krajinách. V českej metropole už dosiahla niekoľko stoviek repríz.

Zuzana Porubjaková

Zuzana Porubjaková

Napokon môžete si to pozrieť sami na vlastné oči, výkon troch výborných herečiek stojí za to. Chvíľu sú ich trampoty vtipné, inokedy dojemné, veď nejde o nič viac a o nič menej ako hľadanie strateného otca, partnera aj zmyslu života.

Lístky na predstavenie Moje baby získate v predpredaji na: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/moje-baby-banska-bystrica-2024-03-17/.

Zľava Viktória Šuplatová, Zuzana Fialová a Zuzana Kocúriková

Zľava Viktória Šuplatová, Zuzana Fialová a Zuzana Kocúriková

Súťaž o dve dvojice vstupeniek na banskobystrické predstavenie Moje baby

Vážení fanúšikovia dobrého divadla. Vstupenky na predstavenie „Moje baby“ 17. marca 2024 v Banskej Bystrici  môžete získať aj v našej malej súťaži. Do žrebovania o dve dvojice lístkov zaradíme všetkých, ktorí nám do stredajšej polnoci 21. februára 2024 zašlú na mail  consulting.toman@gmail.com správnu odpoveď na otázku:

„Ktorá herečka hrá v predstavení Moje baby starú mamu?“

K odpovedi nezabudnite pripojiť svoju spätnú adresu s telefónom, aby sme Vám v prípade vylosovania mohli odovzdať výhru. Ďakujeme za porozumenie.

Zľava Zuzana Porubjaková, Zuzana Kocúriková a Zuzana Fialaová

Zľava Zuzana Porubjaková, Zuzana Kocúriková a Zuzana Fialaová 

Zdroj: (tom) a LECA FILM production z predstavenia Moje baby, Foto: z predstavenia Moje baby