Divadelný štvrtok s Manželskou poradňou

KULTÚRA
0 /

Stredoslovenské osvetové stredisko (SOS) na Dolnej 35 v Banskej Bystrici pokračuje v cykle divadelných predstavení DIVADELNÝ ŠTVRTOK.  Dňa 21. februára 2019 o 18.00 hod. uvedie v komornej sále SOS uvedie Celkom malé divadlo zo Starého Tekova s hrou „Manželská poradňa“.

Manželská poradňa

Je pokus o kabaret v spolupráci s hudobným telesom Implantáty voľne inšpirovaný hrou Daria Fo a Francescou Rame „Otvorené manželstvo“. Hru naštudovalo  Celkom malé divadlo zo Starého Tekova. V réžii Petra Mészároša účinkujú Ria a Petr Mészárošovci so skupinou Implantáty.

Režisér a odborný pracovník SOS pre divadlo Maroš Krajčovič o samotnej hre hovorí:

V súčasnosti je veľké množstvo párov, ktoré prechádzajú obdobím, keď jeden z partnerov podviedol. Prečo nám nevera spôsobuje najťažšiu ranu v partnerskom vzťahu? Štatisticky podvádzajú ženy aj muži rovnako. Nevera vždy znamená neriešený problém vo vzťahu, najjednoduchšie je nájsť si iný objekt záujmu.“

maros krajcovic

Existuje tzv. evolučná psychológia, ktorá popisuje neveru ako niečo prirodzené. Sú páry, ktoré majú tzv. otvorené vzťahy, to znamená, že sú otvorené iným sexuálnym aj emocionálnym vzťahom. Aj tu však musí byť dodržaná dohoda (napr. vyhýbať sa pohlavnému styku s inou osobou v manželskej posteli a podobne).

manzelska poradna2

A práve vtedy prichádza vhodný čas na párové poradenstvo. Párové poradenstvo vám pomôže prestavať váš vzťah. Alebo vám pomôže ujasniť si fakt, že pre vás oboch bude lepšie, ak sa rozídete. V obidvoch prípadoch vám párové poradenstvo pomôže lepšie pochopiť, vyriešiť a zlepšiť partnerské vzťahy.

Ste pozvaní do manželskej poradne SOS! Vstupné je 5 €. Predpredaj vstupeniek zabezpečuje Informačné centrum BB. Pred predstavením je možné zakúpiť si vstupenky 21. 2. 2019 od 17:30 hod.

plagat divadelny stvrtok