Čitáreň pre najmenších tentoraz o vzťahu človeka a prírody

KULTÚRA
0 /

Ak hľadáte cestu ako svoje deti prilákať ku knihám, pomocnú ruku podáva projekt Literárna bašta v spolupráci s kníhkupectvom Artforum Banská Bystrica.

Už 16. mája pozývajú malých i veľkých Bystričanov a Bystričanky na obnovenú Detskú čitáreň s knihou Na kraji lesa v Artfore, Horná Strieborná 10.

„Na podujatí venovanom najmenším čitateľom nejde iba o samotné čítanie, ale aj o sprievodné aktivity, ktoré sú šité na mieru vždy k danému príbehu. S deťmi navyše budeme hovoriť aj o ich vlastných čitateľských zážitkoch,”

hovorí organizátorka Detskej čitáreň Renáta Ďurčíková.

Najbližšie vydanie programu venujú knihe Na kraji lesa, a teda najmä jej hrdinom – syslíkovi Filipovi, korytnačke Alici, hlucháňovi Kamilovi a ich hľadaniu šťastného domova.

Zvieratká totiž prestane baviť sladké prázdninové ničnerobenie a chcú v lete zažiť niečo výnimočné. Príbuzní im porozprávajú o dávnom idylickom mieste, kde žili ich predkovia. A oni si uvedomia, ako sa príroda a život zvierat vplyvom človeka neúprosne mení. Vďaka novým ľudským obyvateľom lesa sa ukáže, že je stále možné znovunavrátiť človeka a prírodu do stavu rovnováhy.

Čitárňou, ktorá sa bude konať vo štvrtok 16. mája o 16:00 hod., sprevádza Monika Perecárová. Program je vhodný pre deti od 5 rokov. Kniha „Na kraji lesa“ autorky Ľubice Schmarcovej a ilustrátorky Ilony Polanski vyšla vo vydavateľstve Egreš

Projekt Literárna bašta z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je jej hlavným partnerom.

 

Zdroj: Slavo Sochor, Foto: Artorum a ilustračné