Tragédia na železnici: V rudlovskom tuneli vlak zrazil mladé dievča (†17)

Krimi
2 /

V banskobystricom železničnom tuneli došlo v sobotu večer k tragédii. Vlak smerujúci do Zvolena zrazil na trati mladé 17 – ročné dievča z Banskej Bystrice.

Privolaní záchranári nešťastnú dievčinu už nedokázali zachrániť. Jej devastačné zranenia neboli zlučiteľné so životom. Železničná doprava v tomto úseku bola následkom nehody prerušená na viac ako 4 hodiny. O prípade informovala TV JOJ.

Rýchlik zo Žiliny do Zvolena bol v sobotu večer plný cestujúcich. Uviazli v tuneli, vlak sa ďalej nemohol pohnúť. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. Mladému dievčaťu sa už žiaľ pomôcť nedalo.

„Vlak s cestujúcimi idúci od Žiliny na Banskú Bystricu z doposiaľ nezistených príčin zrazil osobu, ktorá utrpela zranenia nezlúčiteľné so životom. Preverovaním sme zistili že sa jedná o 17 – ročné dievča z Banskej Bystrice. V prípade bola nariadená pitva.“

informovala hovorkyňa Kajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici  Mária Faltániová.

Rodiny s deťmi, ale aj lyžiari vracajúci sa z výletu, ktorí cestovali do Banskej Bystrice, vystúpili na trati a potom dolu strmým zrázom prešli až k hlavnej ceste. Tí, ktorí cestovali ďalej, strávili vo vlaku dlhé hodiny.

K nešťastiu došlo na železničnej trati v 350 –metrov dlhom Kačickom tuneli medzi Rudlovou a Kostivarskou na úseku Čremošné – Banská Bystrica.

Zatiaľ sa nevie, čo mladé dievča robilo vo večerných hodinách na trati v koľajisku. Podľa svedkov rušňovodič ju v poslednej chvíli uvidel pred sebou, začal trúbiť a brzdiť, ale zrážke s dievčinou stojacou v koľajisku sa mu už nepodario zabrániť.

Podľa predbežných došlo k smrti bystrickej študentky bez cudzieho zavinenia. Najpavdepodobnejšou verziou je, že si sama siahla na život.  Presnú príčinu jej smrti  však musí po vykonaní pitvy určiť až následné policjané vyšetrovanie tejto železničnej nehody.

Zdroj: TV JOJ, Foto: ilustračné