Rakytovce prehrali, súťaž už nemôžu vyhrať, neuspeli ani Podkonice + HLASY

0 /

Rakytovce v červenom v R. Sobote

V sobotu bolo na programe predposledné kolo tretej futbalovej ligy a naši dvaja zástupcovia z banskobystrického okresu sa predstavili na ihriskách súperov. Rakytovce cestovali do Rimavskej Soboty a prehrali tam 0:2. Dolný Kubín sa tak stal víťazom tretej ligy, s Kalinovom doma nezaváhal. Podkoničania hrali v Lučenci a takisto neuspeli po rovnakom výsledku 0:2.

Rakytovce si merali sily s Rimavskou Sobotou a domáci futbalisti nastúpili do zápasu s veľkým odhodlaním. Naopak hostia pôsobili zaspatým dojmom. V 15. minúte po rohovom kope, zahrala R. Sobota signál a strela Juhásza išla tesne vedľa. V 22. minúte to už Gemerčanom vyšlo. Po presnej strele z priameho kopu ich poslal do vedenia Ľupták1:0. Po polhodine hry kopali Rakytovce rohový kop, odvrátená lopta putovala na súperovu polovicu, kde si hráči nášho celku neporadili s jej odskokom a Juhász v samostatnom úniku na bránku sa nemýlil – 2:0.

Druhý polčas mali územnú prevahu hostia, no mohli to byť domáci, ktorí mali šancu na tretí gól. V 53. minúte si na krížnu prihrávku nabehol Oláh, no zoči – voči brankárovi Krejčím bol úspešnejší náš gólman. Rakytovčania jediný krát ohrozili brankára domácich Gregora v 65. minúte, ale strelu po priamom kope Sojku spomínaný gólman R. Soboty kryl. Výkon mužstva z banskobystrickej okrajovej časti bol sklamaním. Bolo badať, že hráči Rakytoviec mali v nohách stredajší prípravný zápas s reprezentáciou Slovenska do 19 rokov v Liptovskom Mikuláši.

HLASY PO ZÁPASE:

Peter Venglarčík, tréner FK Rakytovce: „Pripravovali sme sa na zápas v Rimavskej Sobote. Vedeli sme, že to bude o súboji a fyzickej pripravenosti, nie ani tak bežeckej ako silovej súbojovej. Chceli sme eliminovať súpera dobrou kombinačnou hrou a behaním a presne to bolo opačne. Po našom faule, dosť prísnom, súper trafil pekne z priameho kopu na 1:0. Rimavská Sobota sa od začiatku zamerala na hlbokú defenzívu. Druhý gól sme dostali po našom rohu a odkopnutej lopte, kde prepadli naši hráči a súper išiel sám na bránku. Chyba, ktorá sa nesmie stávať ani na nižšej úrovni, treba povedať, že my tých chýb veľa nerobíme, ale keď už nejakú spravíme, tak tá je kardinálna. Toto ma zlostí. Aj počet inkasovaných gólov máme druhý najnižší v lige, čo znamená, že tých chýb nie je veľa, ale zrážajú nás v dôležitých zápasoch. Vzhľadom na skladbu mužstva, kde je 70 – 80 % mužstva mladých, sa nám aj ťažko hľadajú mentálne sily na otočenie. Druhý polčas sme zmenili rozostavenie, prinieslo nám to tlak. Myslím si, že aj dosť lôpt z kraja tam lietalo, boli sme tam v dostatočnom množstve, ale bohužiaľ ani jedna lopta nenašla adresáta a do zakončenia sme sa vôbec nedostávali. Verím, že cez týždeň nájdeme v sebe vnútornú motiváciu na to, aby sme sa konfrontovali s najlepším tímom v lige, aj keď je už rozhodnuté o prvom mieste. My chceme zvíťaziť a udržať si druhé miesto, takže o motiváciu máme postarané. Možno nám bude sedieť viac súper z kategórie silnejších, aj keď nechcem byť nezdvorilý a hodnotiť výkonnosť súperov. Mrzia ma zranenia, ktoré sme tento týždeň utrpeli. Ale prichádza koniec sezóny, to znamená väčšia únava a do budúcej sezóny budeme musieť zvýšiť podiel regenerácie. Do posledného stretnutia pôjdeme pripravení a dúfam, že nám nebude chýbať túžba, nasadenie a všetky atribúty, ktoré si vyžaduje posledný zápas.“

(fb FK Rakytovce + cb úprava)

MŠK Rimavská Sobota – FK Rakytovce 2:0 (2:0)

Góly: 22. Ľupták, 30. Juhász. Rozhodoval: Halfar. ŽK: Šulek, Aleksić, Juhász – Kohút. Diváci: 200.

Zostava + striedania Rakytovce: Krejčí – Kolláti (58. Griglak), Majling, Gaško, Kohút – Jovančević, Sojka – Bekö (37. Marchuk), Konder (46. Vavák), Iseni – Šteiniger

Podkonice hrali v Lučenci a domáci sa už v úvode dostali do sľubnej šance, keď zachytenú prihrávku v strede poľa využili na vysunutie Mózera, ktorého z pravého krídla vychytal dobrým zákrokom Gábriš. O pár minút nato sa dostalo do šance aj naše mužstvo z banskobystrického okresu. Turňa po odvrátenom rohovom kope poslal center na hlavu Kostúra, ten bol však tiesnený a mieril tesne vedľa. Ďalšie minúty sa snažili oba tímy kombinačnou hrou niečo vymyslieť, šance však neprichádzali. Až v 30. minúte sa podarilo Podkoniciam po peknom rýchlom prechode z vlastnej polovice ohroziť bránku. Kostúrik pasom na pravé krídlo dostal do dobrej príležitosti Čilíka, jeho zakončenie skončilo vedľa. Onedlho to skúšal spoza šestnástky opäť Kostúrik, nepríjemnú strelu pred seba Jenčo vyrazil a bravúrne zneškodnil aj následnú dorážku dobiehajúceho Koreňa. Stav sa teda opäť nemenil. Ďalšiu príležitosť si hosťujúce mužstvo vytvorilo po rohovom kope, keď dlhý rohový kop využil na strelu z prvej Turňa a jeho strela skončila v bočnej sieti. Aj napriek našim výhodným príležitostiam sa podarilo otvoriť skóre domácemu celku. Poctivým návratom na vlastnú polovicu Mózer vybojoval loptu a z následného protiútoku dostal výbornú prihrávku, po ktorej sa rútil osamotene na Gábriša. Ten sa snažil výbehom gólu zabrániť, rýchly Mózer ho však stihol obísť a otvoril stav – 1:0.

Druhý polčas otvorili Podkoničania hlavičkou Kostúrika po rohovom kope, mieril tesne vedľa. V 54 minúte sa už v šestnástke popri čiare predral okolo hosťujúceho obrancu Očenáš, pred bránkou našiel Mózera a ten pridal svoj druhý gól v zápase – 2:0. Po niekoľkých minútach domáci pridal takmer tretí gól, v trme-vrme sa až príliš núkali a namiesto zakončenia volil Pipiška prihrávku, kde sa už našťastie stihol vrátiť náš obranca a stav ostal nezmenený. Kontaktný gól mohol prísť v 64. minúte. Sedliakov center na zadnú žrď vracal do nebezpečného priestoru Čilík, jeho dobrú prihrávku poslal Kostúr z veľmi sľubnej príležitosti hlavou vedľa bránky. Lučenčania odpovedali kombináciou, keď na jej konci Očenáš nastrelil krížnou strelou iba žrď, pretože Gábrišovi sa strelu podarilo usmerniť von. Streliť gól hlavou Podkoniciam nebolo súdené. Najskôr päť minút pred koncom riadnej hracej doby Jiang centroval priamo na hlavu Kostúra, ale aj v tomto prípade mieril podkonický útočník vedľa. Posledná šanca prišla opäť hlavou. Tentokrát po kombinácií Lichého, ktorý nacentroval na Jianga, hlavou v dobrom nábehu mieril na bližšiu žrď, avšak dobrým zákrokom šancu zmaril Jenčo. V druhom polčase si Lučenec náskok postrážil a preto odchádzali Podkonice domov bez bodu.

Tréner Podkoníc Tomáš Kvačkaj: „V Lučenci sme odohrali zápas dvoch rôznych polčasov. V prvom sme mali hru viac pod kontrolou, dobre sme kombinovali a zachytávali sme brejky súpera. Žiaľ raz nám ušiel Mózer a prekonal nášho brankára. Súper sa druhý polčas viac stiahol a prehusťoval stred ihriska a obranu. Napriek tomu sme si vytvorili šance na zvrátenie výsledku, žiaľ nebolo nám súdené dať gól. Naopak súper využil jednu zo svojich ojedinelých príležitostí a rozhodol zápas vo svoj prospech na 2:0. V závere sme útočili s väčším počtom hráčov, kde sa nám darilo prekonávať obranu súpera, ale naša koncovka nepriniesla gólový efekt. Žiaľ potvrdilo sa, že bez gólu sa zápasy nevyhrávajú.“

Zápas v Lučenci zhodnotil aj stredopoliar Podkoníc Tomáš Koreň: „Zápas určite nedopadol podľa našich predstáv. Vzhľadom na terén sme upustili od nejakej kombinačnej hry vzadu a zvolili sme jednoduchšiu variantu, snažili sme sa prihrávkami hľadať našich útočiacich hráčov. Podarilo sa nám pripraviť si niekoľko príležitostí, ktoré mohli a aj mali skončiť gólom, no žiaľ, nestalo sa tak. Na opačnej strane súper využil šance, ktoré sa mu naskytli, výsledkom čoho boli dva góly v našej sieti. Hoci náš výkon nebolo to najlepšie, čo vieme predviesť, nemyslím si, že sme boli horším tímom. Preto odchod bez bodov je pre nás sklamaním. V sobotu nás čaká posledný zápas sezóny a spravíme všetko pre to, aby sme ho zvládli víťazne. Navyše hráme na domácom štadióne, takže by som chcel pozvať všetkých fanúšikov, aby nás prišli podporiť a dúfam, že nás poženú za víťazstvom.“

(mrp + cb úprava)

MŠK Novohrad Lučenec – FK Podkonice 2:0 (1:0)

Góly: 35. a 54. Mózer. Rozhodoval: Libiak. ŽK: bez kariet. Diváci: 300.

Zostava + striedania Podkonice: Gábriš – Turňa, Martinec, Rajčok (78. Mihálik), Solivajs – Koreň, Kubina – M. Sedliak (74. Jiang), Kostúrik, Čilík (68. Lichý) – Kostúr

Ostatné výsledky: Fiľakovo – Bánová 3:1, D. Kubín – Kalinovo 3:0, Lip. Štiavnica – Čadca 1:0, Krásno n. Kys. – Oravské Veselé 0:0, Lip. Hrádok – Kováčová 2:1, Žarnovica – Martin 3:1.

PROGRAM:

Oba naše tímy sa najbližšie predstavia doma a to v sobotu 18. júna o 17.30 hodine, keď Rakytovce privítajú víťaza III. ligy stred Dolný Kubín a Podkonice hostia Krásno nad Kysucou.

1. D. Kubín 68b, 2. RAKYTOVCE 59b, 3. Martin 59b, 4. Oravské Veselé 55b, 5. Bánová 51b, 6. Lučenec 49b, 7. Fiľakovo 48b, 8. PODKONICE 43b, 9. Kalinovo 37b, 10. R. Sobota 35b, 11. Krásno n. Kys. 34b, 12. Kováčová 33b, 13. Lip. Hrádok 32b, 14. Žarnovica 23b, 15. Lip. Štiavnica 21b, 16. Čadca 10b.

Autor: (cb), Foto: fb FK Rakytovce